Sluneční pobřeží hotely
Bulharské jižní pobřeží

Ubytování na bulharském jižním pobřeží

Kde se ubytovat na Bulharském jižním pobřeží

Možností ubytování je nepočítaně a vybírat můžete z desítek měst a městeček na černomořském pobřeží.

Pro rodiny s dětmi

Ideální klidná střediska s mírným pozvolným vstupem do moře, dostatkem služeb a zábavy pro děti a klidným nočním životem jsou například Sveti Vlas (nejsevernější část Slunečného pobřeží), Primorsko, Černomorec, Sozopol, Ravda, Elenite, Kiten či Lozenec.

Pro milovníky nočního života

Patříte-li k těm, pro které pravá plážová dovolená začíná až ve večerních hodinách v barech, klubech a na diskotékách, zamiřte do jižní části Slunečného Pobřeží, Pomorie nebo rovnou samotného Burgasu.

Pro milovníky členitého pobřeží

Pokud máte rádi fotogenická pobřeží s početnými zátokami a kopci v okolí, útesy nebo mysy, zamiřte do letovisek Černomorec, Sozopol nebo na úplný jih do skalnaté oblasti kolem letoviska Sinomerec.

Detailnější popis jednotlivých letovisek najdete v kapitole „Co vidět“, podívejme se však obecně, co které místo nabízí, kam s dětmi, za dlouhými plážemi nebo historií.

Slunečné pobřeží, Nesebar a Sveti Vlas

Největší letovisko v jižní části riviéry, kde najdete nejvíce hotelů, především ve vyšší cenové hladině. Trojice měst tvoří jedno velké letovisko, kde si přijdou na své jak rodiny s dětmi v klidnější severní části, tak milovníci dlouhotrvajících nočních párty v jižní části.

Primorsko

Ideální destinace pro klidnější dovolenou, ve které najdete vedle klasických hotelů i menší rodinné hotýlky a penziony. V Primorsku se specializují právě na české turisty, a tak zde najdete například české informační centrum, české restaurace a další. V Primorsku jsou pláže ideální pro děti i zajímavé útesové zátoky.

Pomorie

Velké středisko jen kousek od Burgasu se chlubí dlouhými, lázněmi, ale i bujarým nočním životem. V blízkosti nenajdete příliš přírodních a ani kulturních zajímavostí, takže dovolená zde je určená především milovníkům pláží a zábavy.

Sozopol a Černomorec

Dvě městečka ležící každé na jedné straně malebné zátoky budou rájem pro všechny, kdo mají rádi fotogenické pobřeží, historii a krásné čisté pláže. Noční život zde není tak živý jako třeba na Slunečném pobřeží nebo v Pomorie, což ocení třeba rodiny s dětmi. Oblast Sozopolu a Černomerce patří mezi nejkrásnější na bulharském jižním pobřeží.

Kiten, Lozenec a Carevo

Trojice moderních letovisek s novými hotely a apartmány leží v jižně od Sozopole a zamilují si je všichni, kdo mají rádi čistá klidná městečka. Ideální pro rodiny s dětmi, páry a milovníky pohody.

Achtopol a Sinemorec

Jsou nejjižnějšími většími letovisky v Bulharsku. Achtopol je trochu stranou dění, nabídne kromě několika větších hotelů především soukromé apartmány a punc „opravdového“ neturistického Bulharska. Sinemorec pak nabídne nejkrásnější pobřeží se skalnatými útesy i osamělými písčitými plážemi.

Djuni

Patří k nejluxusnějším letoviskům na jižní riviéře s největším hotelovými resorty. Na své si přijdou ti z vás, kteří se rádi nechají hýčkat hotelovými službami a během dovolené zůstávají především v resortech.

Burgas

Největší město na jižním pobřeží je ideálním výchozím bodem, ale pro trávení plážové dovolené příliš vhodné není. Ubytujte se zde na jednu noc, pokud chcete před odletem nebo po příletu poznat místní památky.

Ceny

Bulharsko patří k nejlevnějším přímořským destinacím v Evropě a projevuje se to i na cenách ubytování.

Nejlevnější prázdninové apartmány a penziony s vlastním sociálním zařízením na pokoji startují i v hlavní sezoně zhruba na 500 až 700 Kč na noc pro dvě osoby.

Běžné 3* hotely se snídaní pořídíte v rozmezí 800 až 1 500 Kč na noc, velmi záleží na lokalitě. V exponovaných střediscích jako je Sluneční Pobřeží, jsou ceny výrazně vyšší než například v letoviscích na jihu (Achtopol, Carevo, Kiten a další).

Luxusní plážové resorty se prodávají běžně za ceny okolo 2 000 Kč za noc pro dva s All Inclusive.

Zájezdy do Bulharska pak pořídíte obvykle v relacích kolem 10 000 Kč na týden na osobu, v last-minute akcích i okolo 7 000 Kč. Ve většině případů však ten samý hotel se stejným službami „na vlastní pěst“ seženete o 10 až 20% levněji.

Na prázdninové termíny je vhodné ubytování rezervovat alespoň v předstihu 3-4 měsíců pro co největší výběr levnějších nabídek.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na bulharském jižním pobřeží. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.