Zpět na seznam míst co vidět na bulharském jižním pobřeží
Sinemorec

Sinemorec

Vesnička Sinemorec je nejjižnějším bulharským letoviskem. Jižněji (6 km) už leží jen malá rybářská obec Rezovo přímo na turecké hranici, kde však nejsou žádné pláže a ani hraniční přechod. Do Sinemorce ještě masový turistický ruch úplně nedorazil, i když už i tady pomalu rostou menší vilové resorty a aparthotely. Každopádně Sinemorec zůstává oázou klidu na bulharském pobřeží.

I přes zastrčenost vesnice zde najdete vše potřebné. Obchůdky s plážovým zbožím, jeden menší místní supermarket, bankomat a samozřejmě několik restaurací a barů.

Pláže

Sinemorecké pláže a okolní pobřeží jsou bezesporu hlavním tahákem letoviska. Patří totiž k těm nejkrásnějším a nejfotogeničtějším v celém Bulharsku. Místní hlavní pláž leží na písčité kose mezi mořem a řekou Veleka, která se o pár metrů dál právě do Černého moře vlévá. Můžete se tak zároveň koupat v moři a o pár metrů dál v čisté řece, která teče ze svahů liduprázdného pohoří Strandža. Na konci bližším k Sinemorci jsou v létě tři bary a půjčovny lehátek a slunečníků.

Asi 250 metrů jižně od centra je hezká klasická pláž Butamjata se spoustou barů a lehátkami. Moře je zde klidné a má jen pozvolný spád.do hloubky. 

Ještě dál na jih, necelý kilometr po stezce pro pěší najdete pláž Lipite, kde bude dostatek soukromí v každém ročním období. Tady už nejsou žádné bary ani půjčovny lehátek, jen krásné útesové okolí.

Kromě pláží má Sinemorec a okolí nádherné a dramatické skalnaté pobřeží s nízkými útesy, nad nimiž se rozkládají travnaté louky a vytváří tak ideální prostor na procházky či piknikování.

Hotely a ubytování

V Sinemorci jsou zejména menší a nové aparthotely či penziony v soukromí. Ubytovacích kapacit je však dostatek a ani ceny nijak nevybočují z bulharského příznivého průměru. Za noc v levnějším penzionu pro dva zaplatíte kolem 700 Kč, v klasickém hotelu pak mezi 1 000 a 1 400 Kč v hlavní sezoně.

Z luxusnějších All Inclusive resortů s cenami kolem 3 000 Kč za noc pro dva můžeme doporučit Bella Vista Beach Club nebo Apart Hotel Apolonia Palace.

České cestovní kanceláře běžně zájezdy do Sinemorce nenabízejí.

Doprava

Pokud nebudete mít k dispozici auto, doprava je jedním z faktorů, který může od návštěvy Sinemorce odradit. Přímo z Burgasu sem zajíždí jen jeden dálkový spoj denně, který navíc začíná v Sofii a je často obsazený.

Nejlepší způsob cesty je dojet autobusem nebo mikrobusem z hlavního autobusového nádraží Jih v Burgasu do Careva (cca 1-2x za hodinu po celý den za ceny kolem 9 BGN). Odtud už jezdí na jih do Achtopole, Sinemorce a dál do Rezova maršrutky (mikrobusy) nepravidelně cca jednou za 2 hodiny za ceny okolo 3 BGN.

  • Naviguj: 42.0602, 27.9783

Další místa na bulharském jižním pobřeží

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu