Sluneční pobřeží hotely

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Kiten

Kiten

Menší klidné letovisko Kiten leží na malém poloostrově asi 5 km jižně od Primorska a 4 km od Lozence. Letiště Burgas je od Kitenu vzdálené asi 60 km. Samotné městečko je relativně malé postavené většinou z vil a malých hotelů, najdete v něm několik restaurací, dvě menší diskotéky, obchůdky s nezbytným plážovým vybavením, lékárnu a malý obchod s potravinami. Díky krásnému kopcovitému okolí pohoří Strandža a poměrně velké vzdálenosti od větších měst si v Kitenu užijete opravdu klidnou dovolenou na čerstvém přímořském vzduchu. Kiten je oblíbená destinace pro rodiny s dětmi.

Podobně jako sousední Primorsko je i Kiten velmi oblíbeným cílem Čechů a proto ve spoustě restaurací najdete běžně české nápisy.

Pláže

Poloostrůvek, na kterém Kiten leží, vytváří dvě krásné zátoky, ve kterých najdete místní hlavní dvě pláže. Větší jižní pláž je živější s mnoha stánky s občerstvením, půjčovnami lehátek a slunečníků a nabídkou vodních aktivit. Je také delší (cca 1 km) a na jejím jižním okraji už bude i v sezoně znatelně méně lidí. 

Na severu Kitenu se rozkládá pláž Atliman, která se řadí mezi nejhezčí na celé jižní riviéře. Voda je zde azurová a průzračná a jsou tu v rámci Bulharska docela dobré podmínky pro šnorchlování. Pláž měří asi 400 metrů a i tady najdete veškeré potřebné zázemí. Díky uzavřenější zátoce tu nejsou vůbec žádné vlny a jen pozvolný vstup do moře.

Obě pláže pokrývá jemný bílý písek a od centra Kitenu nejsou vzdálené více než 10 minut chůze.

Hotely a ubytování Kiten

V Kitenu narazíte převážně na penziony a menší hotely, v blízkosti pláží však najdete i větší 3* až 4* resorty, nicméně v porovnání se severněji položenými letovisky je jich méně. Kiten je opravdu spíše klidné rodinné letovisko. Ceny jsou zde mírně vyšší než v Primorsku nebo Lozenci, nicméně stále relativně bez potíží narazíte i na levnější ubytování v rozmezí 750 až 1 000 Kč na noc pro dva uprostřed hlavní sezony. Mrkněte na naše tipy:

Srovnejte všechny hotely v Kitenu a podívejte se i na Airbnb (ubytování v soukromí).

Zájezdy do Kitenu

Na to, jak je letovisko malé, mají české cestovky bohatou nabídku zájezdů do Kitenu. Ty nejlevnější bez stravy stojí pro jednu osobu na týden kolem 9 500 Kč, se snídaní zaplatíte zhruba 10 500 Kč a s All Inclusive od 12 500 Kč na týden.

  • Aktuální nabídka zájezdů - Kiten Bulharsko

Doprava do Kitenu

Autobusy z burgaského nádraží Jih jezdí do Kitenu cca jednou až dvakrát za hodinu po celý den, přičemž cesta zabere asi hodinu a půl. Jízdenka stojí 8 BGN. Všechny spoje zastavují i v Sozopoli, kam si můžete z Kitenu udělat jednodenní výlet (jízdenka za 5 BGN). Mezi Kitenem a Primorskem pak jezdí 2 až 3 autobusy za hodinu za cenu 1 BGN nebo se můžete svézt malým silničním turistickým vláčkem, který jede podél pláží až do Primorska a stojí 3 BGN.

Autobusy z Kitenu na jih do letovisek Lozenec a Carevo jezdí jednou za 2 hodiny a jízdenka stojí od 1 do 3 BGN.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.