Sluneční pobřeží hotely
Bulharské jižní pobřeží

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Lozenec

Lozenec

Městečko Lozenec se rozkládá v malebné krajině vinic a travnatých plání na úpatí pohoří Strandža asi 70 km od Burgasu a 5-10 km od známějších letovisek Kiten a Primorsko. Lozenec má vesnické centrum s malým náměstím a kostelíkem, okolo kterého se zhruba 3 km na každou stranu rozkládají vilky, penziony, malé hotely a až na okrajích pláží i větší resorty. Centrum městečka a pláže jsou plné restaurací a barů, avšak bujarý noční život tu nečekejte - Lozenec je klidné letovisko ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu města a vypravit se sem třeba s dětmi.

Pláže

Tím, jak je Lozenec roztahaný po pobřeží, tu najdete hned několik pláží. Všechny pokrývá jemný bílý písek a všude najdete základní vybavení v podobě půjčoven lehátek a slunečníků, občerstvení a nabídek různých vodních aktivit.

  • Korálová pláž - leží mezi Lozencem a Kitenem relativně daleko od centra (cca 1,5 km) a tím pádem je jen málokdy přelidněná. Občas se tu objevují větší vlny ideální k hrátkám v moři.
  • Centrální pláž - je přímo v centru Lozence. Proto je zde největší koncentrace lidí, ale zároveň také nejlepší dostupnost služeb. Na severním konci pláže navštivte fotogenický kamenitý mys Ambelitz.
  • Pláž Oasis  - cca 1,5 km jižně od centra Lozence, je nejupravovanější pláží, jelikož její část náleží umělému městečku resortů. Druhá polovina pláže je pak volně přístupná a najdete u ní oblíbený Kemp Oasis.

Hotely a ubytování Lozenec

Městečko je plné menších hotýlků a penzionů s dobrými cenami. Průměrně zaplatíte za dvoulůžkový pokoj od 800 do 1 500 Kč v penzionu nebo 2* či 3* hotelu. Ubytování v resortech, které najdete na okrajích Lozence hned u pláží se pak pohybují mezi 1 700 Kč se snídaní až 3 000 Kč s All Inclusive.

Zájezdy Lozenec

Na rozdíl od Primorska či Kitenu do Lozence najdete mezi českými cestovkami méně zájezdů. Každoročně se objevují spíše nízké desítky nabídek a do Lozence jezdí spíše individuální cestovatelé. Průměrné ceny zájezdů do Lozence jsou zhruba o 500 až 700 Kč dražší než do letovisek více na sever a pohybují se kolem 10 500 Kč na osobu za týden se snídaní.

Doprava

Vypravíte-li se do Lozence na vlastní pěst, nejjednodušší cesta vede z hlavního autobusového nádraží Burgas Jih. Mikrobusy a autobusy jezdí do Lozence zhruba každé dvě hodiny za cenu 8 až 9 BGN. Cesta trvá něco přes hodinu a čtvrt.

Z Lozence můžete cca jednou za hodinu využít i pravidelnou dopravu do okolních letovisek Kiten, Primorsko a Carevo.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.