Sluneční pobřeží hotely

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Carevo

Pláž

Carevo je se svými 7 000 obyvateli největší město na jih od Burgas a poslední obec na hlavní silnici z Burgasu do Turecka. Město se rozkládá na poloostrově (jak typické pro bulharská letoviska na jižní riviéře), je hezky upravené a vcelku živé. Najdete zde všechny potřebné obchody, supermarkety Bolero a Lidl, mnoho restaurací a barů, diskotéku a samozřejmě pláže. Carevo je vhodné letovisko pro ty, kteří kromě koupání chtějí poznat trochu autentičtější bulharské městečko - jako v jednom z mála měst na jižním pobřeží zde převažují místní nad turisty.

Letovisko Carevo je také vhodným výchozím bodem pro výlety autem po liduprázdném pobřeží směrem na jih nebo do hor Strandža, které už jsou z Careva doslova za humny.

Pláže

Přímo v Carevu jsou dvě pláže. Jižně od centra je pláž relativně malá a ne moc přívětivá, naopak severní pláž je moc hezká s velmi čistým mořem. Na carevských plážích to v menších barech žije dlouho do noci, zatímco přes den zde poklidně můžete relaxovat za pomoci mnoha restaurací, půjčoven lehátek a slunečníků a různých vodních aktivit.

Asi 1,5 km jižně od centa v lokalitě Nestinaka najdete třetí, největší a nejčistší pláž. Je obklopena menšími moderními hotelovými resorty a krásnou klidnou zátoku.

Naopak na sever od Careva (cca 2,5 km) leží čtvrť Arapya, kde najdete hezkou malou zátoku s celkem pěknou pláží obklopenou menšími penziony a levnějšími hotýlky.

Hotely a ubytování v Carevu

Centrum Careva vyplňují spíš menší hotely, penziony a ubytování v soukromí, kde jednu noc ve dvoulůžkovém pokoji pořídíte za částky mezi 900 a 1 200 Kč během hlavní sezony.

V jižní části Careva pak narazíte na hotelové resorty, spíše menší a decentní, ale nabízející plnohodnotné All Inclusive služby. Ceny se zde pohybují mezi 2 000 a 3 000 Kč za noc a obvykle v těchto případech vyjde levněji zájezd s cestovní kanceláří než individuální cesta.

Zájezdy do Careva

Čím jižněji od Bulharsku, tím méně zájezdů je v nabídce cestovních kanceláří. Carevo je jedno z posledních letovisek, kam české cestovky své klienty vozí, avšak nabídka není příliš bohatá. Běžné ceny na týden za osobu se pohybují kolem 10 500 Kč beze stravy, resp. okolo 15 000 Kč s All Inclusive.

Doprava

Klasické autobusy jezdí do Careva z Burgasu (autobusové nádraží Jih) v sezoně zhruba 6-7x denně, malé mikrobusy však každou hodinu, někdy i vícekrát. Cesta trvá asi hodinu a půl, někdy déle a jízdenka stojí 9 BGN nebo 10 BGN

Malé mikrobusy zastavují i v Kitenu, Primorsku či Sozopoli, kam si tak můžete z Careva naplánovat jednodenní výlet.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.