Co tady objevíš?

Bulharská riviéra láká na prosluněné pláže, tepající noční bary a kluby i historická městečka už po desetiletí. Bulharské černomořské pobřeží můžeme rozdělit na dvě části – nejsnáze podle toho, do jaké ze dvou přímořských metropolí je to blíž. Zatímco na severním pobřeží je centrem Varna, na bulharské jižní riviéře dominuje město Burgas.

V tomto průvodci si popíšeme letoviska a zajímavá místa od Obzoru, který leží zhruba na půli cesty mezi Varnou a Burgasem, přes ikonické Slunečné pobřeží, Nesebar, Pomorie, samotný Burgas a budeme pokračovat dál na jih po fotogenickém pobřeží s letovisky Sozopol, Primorsko nebo Carevo až k turecké hranici.

Obecně lze říct, že jižní pobřeží je více členité než severní, najdete na něm více menších pláží a zátok a také větší výběr různě zaměřených letovisek.

Připrav se na
7 dní
Klasická délka pobytu v letovisku u Černého moře.
Hlavní sezóna
Červenec–září
Hlavní plážová sezona se kryje s létem, kdy je nejtepleji a nejslunečněji.
Letenky od
5 500 Kč
Tolik stojí samostatná letenka z Prahy do Burgasu. Z Bratislavy či Vídně i pod 2 000 Kč. Akční letenky na bulharské jižní pobřeží
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou na bulharské jižní pobřeží

Sluneční pobřeží hotely
Co vidět na bulharském jižním pobřeží

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na bulharském jižním pobřeží

Mapa s místy co vidět a navštívit na bulharském jižním pobřeží

Pláže v Bulharsku
Co dělat na bulharském jižním pobřeží

Jaká jsou nejlepší letoviska na bulharském jižním pobřeží? Co dělat za aktivity, kam vyrazit na výlet? Pláže, koupání, historická města, aquparky

Počasí na bulharském jižním pobřeží

Kdy jet na bulharské jižní pobřeží na dovolenou, kdy nejméně prší? Jaké jsou teploty vzduchu a jaká je teplota moře na bulharské jižní riviéře?

Burgas letiště
Jak se dostat na bulharské jižní pobřeží

Jak levně do Burgasu? Kolik stojí letenky do Burgasu? Autem do Burgasu - dálniční poplatky a cena benzinu. Autobusem a vlakem z Varny nebo Sofie.

Burgas Avtogara Jug
Doprava na bulharském jižním pobřeží

Jak se dopravovat po bulharském jižním pobřeží? Autobus Burgas - Slunečné Pobřeží, Primorsko, Sozopol, Pomorie a další. Kolik stojí jízdenky?

Ubytování
Ubytování na bulharském jižním pobřeží

Jak vybrat levné ubytování na bulharském jižním pobřeží? Tipy na nejlepší i nejlevnější letoviska na bulharském pobřeží + mapa a ceny pokojů.

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Bulharsko

Další průvodce na bulharském jižním pobřeží a okolí

Pláž Zlaté Písky
Добре дошли, приятелю!
Vítej, příteli!
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu