Sluneční pobřeží hotely
Bulharské jižní pobřeží

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Černomorec

Černomorec

Letovisko Černomorec se tak trochu vymyká podobě klasických plážových destinací. Malé venkovské městečko obklopené mírně zvlněnou krajinou plnou polí a luk žije tak trochu ospalým životem i během léta. Vilky a malé venkovské domky v centru naruší náměstí s klasickým socialistickým "kulturákem" a teprve přímo u pláže narazíte na pár menších hotelů. Černomorec je letovisko s velmi klidnou a příjemnou atmosférou ideální k trávení venkovské dovolené u moře. 

Pláže

Přímo v obci najdete hezkou městskou pláž, která ovšem v létě může být trochu přelidněná. Zhruba dvě třetiny jsou vyčleněny pro podnikatele pronajímající lehátka a slunečníky, zatímco na zbývající část si můžete přinést vlastní vybavení. Malá promenáda mezi pláží a městečkem je vyplněna mnoha malými restauracemi.

Výrazně prostornější a hezčí je pláž mezi Černomorcem a Sozopolí dlouhá přes 2 km. Přes to zde žije bujarým veselím, nabídkou mnoha vodních aktivit, zároveň si však na rozlehlé a krásně čisté pláži najdete dostatek soukromí sami pro sebe. Moře se poměrně mírně svažuje, takže je vhodná i pro děti. Podél této pláže najdete už klasické hotely, na které v centru Černomorce nenarazíte.

Ubytování

Černomorec patří k nejlevnějším bulharským letoviskům. Zejména menší apartmány v centru obce pořídíte i v sezoně na noc pro dva od 600 Kč se vzdáleností k moři ne větší než 200 metrů. Naopak hotely na pláži mezi Černomorcem a Sozopolí u pořídíte za standardní ceny mezi 1 500 až 3 000 Kč na noc pro dva.

Zájezdy do Černomorce

Přímo do Černomorce cestovky příliš zájezdů nenabízí. Mnohem větší nabídka je do sousední Sozopole nebo Primorska. Každoročně se objevují spíše jednotky zájezdů do Černomorce s cenami kolem 12 000 Kč za osobu na týden, a pokud se chystáte právě sem, vyplatí se obvykle vyjednat ubytování na vlastní pěst.

Doprava

Do Černomorce se dostanete snadno z buragského autobusového nádraží Jih. Spojení jezdí 2-3x za hodinu a většina autobusů pokračuje dál do Sozopole, zhruba každý druhý pak až do Primorska. Jízdenka z Burgasu stojí asi 5 BGN, do Sozopole pak 1,5 BGN.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 02. 07. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.