Sluneční pobřeží hotely

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Ravda

Ravda

Letovisko Ravda leží jen pár desítek minut pěší chůze od Nesebaru a Slunečného Pobřeží, od těchto středisek se však snad nemůže lišit více. Ravda je běžné bulharské městečko s malými apartmány a penziony, větší hotely jsou jen při pobřeží a mimo centrum městečka. Je tu klid a pohoda, nekonají se zde žádné bujaré večerní akce, pláže jsou malé a komorní, ale čisté. Ravda také patří mezi relativně levná letoviska, a to jak při individuální dovolené, tak u cestovních kanceláří.

Pláže

Ravda se na rozdíl od Slunečného Pobřeží nebo Pomorie pyšní malými písečnými a hlavně nepřelidněnými plážemi, které jsou od sebe vždy odděleny malými výběžky pevniny. Samotné městečko je orámováno dvěma plážemi - severní a jižní. Od severní dojdete pěšky pohodlně do Nesbearu, od jižní pláže pak můžete jít po nově vznikající promenádě, kde rostou menší hotelové komplexy s privátními plážemi, které asi po 1 km volně přecházejí v malé letovisko Aheloy.

Na místních plážích si můžete vybrat z bohaté nabídky vodních aktivit a sportů, ale pokud chcete trávit aktivnější dovolenou, doporučujeme spíše zamířit na Slunečné Pobřeží.

Ubytování

Přímo v Ravdě poskytuje prakticky každý dům nějaký druh ubytování. Nejčastější jsou zde apartmány a penziony s cenami startujícími na 650 Kč za noc pro dva. Hotely přímo na pláži pořídíte s cenami od 1 400 Kč na noc pro dva - podívejte se na výběr nejlepších hotelů v Ravdě u moře: Villa Livia, Family Hotel Aura, Family Hotel Evridika nebo Peter Hotel.

Zájezdy do Ravdy

České cestovní kanceláře nabízejí zájezdy především do populárnějších okolních letovisek Slunečné Pobřeží nebo Pomorie, ale i do Ravdy se každoročně objeví pár zájezdů, které se cenově pohybují na průměrné úrovní zájezdů do Bulharska. Na týden s polopenzí zaplatíte za jednu osobu zhruba od 9 000 do 13 000 Kč.

Doprava do Ravdy

Vyrazíte-li do letoviska Ravda na vlastní pěst, nejjednodušší dopravou je poměrně frekventované autobusové spojení z Burgasu. Autobusy jezdí z nádraží Jih a zastavují i u burgaského letiště. V sezoně jezdí 2-3x za hodinu po trase Burgas - Pomorie - Ravda - Nesebar a za jízdenku zaplatíte zhruba 6 BGN.

Frekventovaná (cca jednou za 15-20 minut) je i místní autobusová doprava mezi letovisky Ravda, Nesebar, Slunečné pobřeží a Sveti Vlas.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.