Sluneční pobřeží hotely
Bulharské jižní pobřeží

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Pomorie

Pláž

Pomorie

Ač mezi českými turisty není Pomorie příliš známým letoviskem, rozhodně stojí za zvážení trávení dovolené právě zde. Pomorie leží na půli cesty mezi Burgasem (18 km) a Slunečným Pobřežím a je nejbližším hezkým letoviskem k letišti Burgas. Pomorie můžeme rozdělit na dvě části. Předměstí s nepříliš zajímavou zástavbou většinou rodinných apartmánů a centrum, které je na úzkém poloostrově. Původně se jednalo o historické thrácké město, bohužel kvůli zničujícími požáru v polovině 20. století nezbylo z historických staveb prakticky nic. Přesto je však centrum Pomorie velmi pěkné, příjemně živé, a s krásnou dlouhou promenádou spojující poloostrov s hlavní pevninou. V Pomorie najdete veškeré vyžití a zázemí od restaurací, barů, po obchody se suvenýry a supermarkety.

Pláže

Opět můžeme plážovou oblast rozdělit na dvě části. Rozhodně zajímavější jsou centrální a severní pláže. Ty začínají přímo v centru Pomorie a táhnou se na sever po úzké kose, které odděluje moře a slané jezero, jež se využívá k těžbě soli a které je domovem některých vzácných druhů ptactva. 

Pláže jsou pokryté jemným pískem s mušlemi a obklopené zhruba 5-7patrovými hotely. Platí přitom, že čím dále na sever půjdete, tím méně lidí na plážích bude. Celé plážové pobřeží z centra Pomorie až na severní kosu měří asi 4 km.

Na předměstí Pomorie blíže k Burgasu pak zavítáte na jižní pláž obklopenou pouze hotelovými resorty. Je rovněž písečná a vhodná právě pro hotelové hosty, jelikož centrum Pomorie se vším zázemím je odsud relativně daleko (cca 2 km).

Ubytování v Pomorie

Protože je Pomorie poměrně roztahané letovisko, zvlášť věnujte pozornost umístění hotelu či apartmánů. Nejlepší je ubytování v centru nebo na kose oddělující moře od saliniska, kde máte nejširší výběr pláží a všechen život po ruce. Nejhorší ubytování je v levných předměstských apartmánech, které často vůbec neleží u moře, ale u slaného jezera, které je z této strany dost nevzhledné. Sezónní ceny v hotelech se zde pohybují v rozmezí 1 100 až 1 800 Kč za pokoj pro dva, all-inclusive resorty pak startují někde na částkách kolem 2 800 Kč.

Naše tipy na hotely v centru a na severních plážích: Family Hotel Regata, Golden Sea View, Dune Boutique Pomorie nebo Grand Hotel Pomorie.

Jižní pláž na předměstí je pak doménou hotelových resortů, které poskytnou veškeré pohodlí. Mezi oblíbené resorty i mezi českými cestovkami (které však při levné letence vyjdou levněji rezervovat samostatně) patří například: Hotel Festa Pomorie Resort, Sunset Resort Pomorie, Festa Via Pontica, Hotel Incognito.

Zájezdy do Pomorie

Každoročně nabízí české cestovky několik desítek zájezdů do Pomorie. Ze známějších bulharských letovisek jsou mírně dražší, když nejlevnější začínají zhruba na 10 000 Kč na týden za osobu, najdete zde však několik nabídek do opravdu luxusních ultra-all-inclusive hotelů s cenami mezi 14 000 a 18 000 Kč na osobu.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.