Sluneční pobřeží hotely

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Djuni

Pláž

Djuni

Djuni (někdy psané jako Duni či Dyuni) jsou zajímavým letoviskem. Podle původních plánů zde mělo vzniknout letovisko ve stylu Slunečného Pobřeží či Zlatých Písků, avšak z plánů zbylo jen pár luxusních hotelů a neporušená přírodní část pobřeží. Djuni jsou brány za luxusní nedostupné letovisko a ano, najdete zde tři nebo čtyři opravdu drahé hotely, zároveň jsou však ideálním místem k naprosto osamocenému koupání daleko od civilizace.

Pláže

Djuni mají jednu 3 km dlouhou pláž s jemným pískem. Na severu je široká a obklopená luxusními hotelovými resorty. Směrem na jih se pomalu zužuje, ubývá lidí až se stane jednou z nejvíce přírodních písčitých pláží na jižním pobřeží. Ani v letní sezoně na jižním konci pláže nebudou davy a vždy si najdete své soukromí. Nevýhodou je fakt, že se sem dostanete pouze autem.

Asi půl kilometru severně od kompexu resortů navštivte krásný kamenitý mys Sveti Agalina vytvářející malé zátoky a nádherné výledy.

Ubytování a zájezdy

Djuni jsou doménou zájezdů a cestovních kanceláří. Individuální cestovatele sem příliš často nemíří, jelikož většina hotelových resortů má kapacity vyčleněné právě pro cestovky a individuální pokoje nabízí jen mimo sezonu.

Zájezdy do Djuni jsou, na vzdory představám o předraženém luxusním letovisku, relativně rozumně naceněné. Obvykle pořídíte týden all-inclusive na jednu osobu v rozmezí 14 000 a 17 000 Kč o letních prázdninách.

Doprava

Přímo do Djuni veřejná doprava nejezdí. Pokud si koupíte zájezd, budete do hotelu odvezeni autobusem rovnou z letiště a o nic se nemusíte starat. V opačném případě do Djuni nejlépe dorazíte půjčeným autem.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.