Biograd na Moru
Biograd na Moru

10 míst co vidět v Biogradu

Sveti Petar na Moru

Sveti Petar na Moru

Nejmenší z letovisek na západ od Biogradu se jmenuje Sveti Petar na Moru a je ideální pro všechny, kteří hledají zejména klidné bydlení v některém z mnoha místních apartmánů.

Pláže ve Svetim Petaru jsou trochu specifické. Podél celého městečka se táhne hezky upravená betonová promenáda se schody a moly buď přímo do moře nebo na úzký pás oblázkových pláží. Vybavení okolo pláží se omezuje na menší stánky s občerstvením a pár malých restaurací. Standardem nejsou ani půjčovny lehátek a slunečníků.

Sveti Petar je tak ideální pro ty, kteří přijedou do Chorvatska autem, chtějí se ubytovat v malém klidném letovisku a za hezkými plážemi a zajímavostmi jim nevadí cestovat.

Ubytování

Ve městečku najdete pouze apartmány, prázdninové domy a vily, klasické hotely zde nečekejte. Průměrné ceny v hlavní sezoně se pohybují mezi 1 200 a 1 300 Kč na noc pro dva. Většina ubytovacích zařízení není od moře dál než 3 minuty pěšky.

Doprava

Sveti Petar na Moru leží přímo na Jadranské magistrále asi 19 km od Zadaru a 11 km od Biogradu. Hlavní silnice prochází prakticky přímo středem města a tak není možné zabloudit.

Na rozdíl od sousedních letovisek Sukošan, Turanj nebo Biograd ve Svetim Petaru nezastavují všechny dálkové autobusové spoje, můžete však využít frekventované (cca 1-2x za hodinu) příměstské linky MHD v Zadaru, která jezdí po trase Zadar - Sukošan - Sveti Petar na Moru - Turanj - Sveti Filip i Jakov - Biograd na Moru - Pakoštane. Jízdenky koupíte u řidiče (Zadar za 17 HRK, Biograd za 15 HRK).

Chystáš se do Biogradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.