Biograd na Moru

10 míst co vidět v Biogradu

Turanj

Turanj

Menší, ale velmi živé letovisko s upraveným veřejným prostorem a čistě městskou pláží, ke které je blízko odevšud. Tak by se dalo do jedné věty shrnout městečko Turanj spojené promenádou Lungo Mare se sousedním letoviskem Sveti Filip i Jakov. Turanj je ideální volbou pro méně náročné dovolenkáře, rodiny s dětmi či seniory. Pláže jsou totiž opravdu výborně přístupné a přímo v centru dění.

Turanj je taky ideálním výchozím bodem pro výlety lodí kanálem Pašman se spoustou malých i větších ostrůvků. Krásná je i krajina plná vinic v okolí obce.

Ubytování

Turanj nabízí především apartmány, penziony či apartmánové domy. Obec je malá, takže od kteréhokoliv ubytování dojdete na dobře přístupnou pláž během 10 minut pěšky. Nejnižší ceny se v hlavní sezoně pohybují kolem 1 200 Kč na noc pro 2, standard je mezi 1 500 a 2 000 Kč na noc. 

Koupání a pláže

Celé město Turanj lemuje jedna dlouhá oblázková pláž rozdělná v centru přístavem. V pravidelných intervalech pláž dále dělí betonová mola, je vybavená půjčovnami lehátek a slunečníků a stánky s občerstvením. Všechny další dostupné služby jsou v těsné blízkosti v centru Turanje. Místní pláž má jednu velkou výhodu, která však pro některé druhy cestovatelů může být zároveň nevýhodou. Je v těsné blízkosti města, podél ní vede ulice, sice vedlejší, ale přeci jen soukromí je zde málo. Na druhou stranu všechna ubytování i služby jsou od pláže doslova pár metrů...

Doprava

Turanj leží přímo na Jadranské magistrále asi 17 km od Zadaru a km od Biogradu. Všechna veřejná parkování jsou zpoplatněná částkou mezi 7 až 8 HRK na hodinu. Apartmány však obvykle nabízejí parkování zdarma.

Pokud pojedete veřejnou dopravou, přímo v Turanji má zastávku návazný autobus Regiojetu od přímého vlaku Praha – Split (garantovaný přestup je ve stanici Gračac). Základní cena jednosměrné jízdenky na sezení je 890 Kč, lůžko na vlakovou část pak stojí celkem 1 090 Kč, lístky můžete zakoupit na webu regiojet.cz.

Zastávku zde mají i příměstské autobusy MHD Zadar, které spojují Zadar, Sukošan, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd a Pakoštane. Jezdí 1-2x za hodinu a jízdenky se platí u řidiče.

Chystáš se do Biogradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.