Zlatni Rat

Vlakem do Chorvatska

Jak se dostat do Chorvatska po železnici? Kolik stojí jízdenky a kde je zakoupíte?

Přímý vlak Regiojet Praha – Rijeka

Po několika letech provozu v roce 2024 přímé vlaky z Prahy do Chorvatska nebudou jezdit. Regiojet přesměruje kapacitu zejména pro spojení z Česka na Ukrajinu.

V minulých letech platily o spojení vlakem z Prahy do Chorvatsky níže uvedené informace.

Každoročně se po železnici na trasu z České republiky a ze Slovenska k moři do Chorvatska vypravují sezónní noční žluté vlaky Regiojet. K dispozici jsou vozy lůžkové, k sezení ve velkoprostorovém vagonu i k sezení v 6místném kupé. Na trasu k Jadranu se vlak Regiojetu vypraví i v roce 2023. Základní jednosměrné ceny startují na 690 Kč a stoupají spolu s obsazeností vlaku:

nebo

V roce 2023 jezdí noční přímé vlaky pouze po trase Praha – Rijeka. Na nádražích ve městech Rijeka a Ogulin pak čekají návazné autobusy, které vás rozvezou do dalších 32 letovisek na chorvatské riviéře. Lístek na návazný autobus musíte koupit vždy v jednom kroku s jízdenkou na vlak (viz detailně níže).

Cena jízdenky a kdy koupit

Jízdenky na vlak do Chorvatska stojí vždy v základní variantě 690 Kč jednosměrně do Rijeky pro sezení,  resp. 890 Kč na lůžku. Na většinu termínů jsou však ceny vyšší a pohybují se mezi 1 090 a 1 490 Kč v základní variantě.

Ceny jsou dynamické, takže se zvyšují s postupně se zvedající obsazeností vlaku, a to až na dvojnásobek zaváděcí ceny. Na zpáteční jízdenku se sleva neposkytuje, obvykle je prostým dvojnásobkem ceny jednosměrné, pokud je v obou směrech stejná obsazenost.

 Rezervuj jízdenku - Regiojet

 Rezervuj dovolenou vlakem 2023

Lístky na vlak kupujte pro nejnižší cenu s co největším předstihem. S postupující obsazeností cena stoupá, na prázdninové termíny bývají vlaky často vyprodané i týdny dopředu.

Základní cena je vždy shodná ze všech měst v ČR i na Slovensku, byť například z Bratislavy je vzdálenost výrazně kratší. Níže uvádíme příklady startovacích cen, vždy jednosměrně.

Rijeka

Split (vlak do Rijeky + návazný autobus)

Jadran

Ve dvou stanicích (Rijeka, Ogulin) navazují na vlaky autobusy, které vás rozvezou do 48 dalších letovisek, ceny se liší dle vzdálenosti i aktuální obsazenosti.

Záhřeb

Trasa a jízdní řád 2022

Přímé vlaky do Chorvatska jezdí vždy od 16.6. do 29.9. 

Prozatím jsou v prodeji jízdenky na celé období pouze 3x týdně:

 • úterý, pátek a neděle ve směru do Chorvatska
 • středa, sobota a pondělí ve směru z Chorvatska

V červnu 2023 budou jezdit vlaky po trase Praha Hl.n. – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno Hl.n. – Břeclav – Bratislava Nové Mesto – Celje – Záhřeb – Ogulin – Rijeka.

Od července do září už budou hotovy práce na hlavním železničním koridoru a vlaky tak pojedou po rychlejší trase Praha Hl.n. – Brno Židenice – Brno Hl.n. – Břeclav – Bratislava Nové Mesto – Celje – Záhřeb – Ogulin – Rijeka.

Přesné časy uvidíte na obrázku k níže, který je zkopírován z webu regiojet.cz.

Jízdní řád do Chorvatska

Jízdní řád z Chorvatska

Doba jízdy vlaku je na první pohled velmi dlouhá, rozhodně delší než autem, ale i autobusem. Na druhou stranu je jednoznačně pohodlnější. Ti, co si zakoupili lůžko, se v pohodě vyspí, cestující s místem k sezení budou mít na rozdíl od autobusu možnost se alespoň projít po vlaku a protáhnout se kdykoliv se rozhodnou.

 • Praha – Rijeka: 17 hod 28 min (v červnu 17 hod 55 min)
 • Brno – Rijeka: 14 hod 52 min
 • Bratislava – Rijeka: 13 hod 10 min
 • Rijeka – Praha: 18 hod 56 min (v červnu 19 hod 16 min)
 • Rijeka – Brno: 16 hod 12 min
 • Rijeka – Bratislava: 14 hod 26 min

Návazné autobusy

Na vlak budou ve dvou stanicích (Rijeka, Ogulin) čekat návazné autobusy do celkem 32 destinací na celém chorvatském pobřeží. Autobusy jezdí pod hlavičkou Regiojet a jsou dostupné pouze pro cestující z vlaku. Při jakémkoliv zpoždění vlaku, příp. autobusů na sebe spoje vzájemně čekají. 

Nelze koupit separátní jízdenku na autobus, vždy musíte kupovat v jednom kroku jízdenku z Prahy do finální destinace. 

Stanoviště autobusů je vždy přímo před nádražní budovou, kam vás nasměřuje personál vlaku. Jízdní doba autobusů se liší dle trasy, obvykle se pohybuje mezi 2 a 4 hodinami cesty. Celkem je v provozu 7 linek:

z Rijeky

 • Opatija – Rabac – Medulin – Pula
 • Rovinj – Poreč
 • Malinska – Krk – Baška
 • Crikvenica – Novi Vinodolski

z Ogulinu

 • Posedarje – Zadar
 • Biograd na Moru – Pakoštane – Vodice – Šibenik – Primošten – Rogoznica – Seget Vranjica – Trogir
 • Split – Omiš – Brela – Baška Voda – Makarska – Tučepi – Podgora – Živogošće – Drvenik – Gradac

Jak vypadají vozy?

Všechny vozy jsou klimatizované. V tarifu standard si můžete vybrat mezi klasickým kupé pro 6 osob nebo velkoprostorovým vagonem se sezením 2+2, který je vybaven individuálními obrazovkami v každé sedačky s filmy, hudbou či seriály.

V lůžkových kupé dostanete zdarma povlečení. Sprchy ve vlaku k dispozici nejsou.

Přeprava kol a služby na palubě

Kola můžete přepravovat za poplatek 300 Kč jedním směrem, a to pouze do destinací, kam jezdí vlak, tedy do Celje, Záhřebu, Ogulinu a Rijeky. Návazné autobusy kola nepřepravují.

Cestující v lůžkových vozech dostanou při výstupu zdarma malou snídani v podobě kávy a máslového croissantu. Všichni cestující pak dostanou zdarma výběr z tisku a časopisů, neperlivou vodu Rajec 0,33 l, kávu Illy. Cestující ve velkoprostorovém voze k sezení mohou využívat palubní zábavu zdarma v podobě obrazovek zabudovaných do sedaček. Zdarma je také k dispozici wi-fi. Další občerstvení je pak podáváno za poplatek, konkrétní nabídku najdete na webu regiojet.cz.

Zájezdy vlakem do Chorvatska

Nechcete-li plánovat jízdenky, ubytování a přesuny z vlaku či návazných autobusů na vlastní pěst, Regiojet nabízí i moře zájezdů - hotových balíčků s jízdenkou, transferem a zajištěným ubytováním.

Ceny na týden s polopenzí začínají už cca na 6 000 Kč. Vyhledejte zájezd vlakem k moři na webu dovolena.cz.

Autovlak ÖBB Bratislava – Split

Rakouské dráhy ÖBB spouští pod hlavičkou nočních vlaků Nightjet nové sezónní spojení z Bratislavy k chorvatskému moři, přičemž ke každému vlaku bude připojen i vůz na přepravu osobních automobilů. Spojení bude v provozu od poloviny června do poloviny září vždy v úterý a pátek ve směru do Chorvatska, resp. ve středu a sobotu ve směru z Chorvatska.

 • Jízdenky rezervujte na webu oebb.at
 • Jednosměrná jízdenka na sezení od 29,90 EUR
 • Jednosměrná jízdenka v lůžkovém kupé od 69,90 EUR
 • Poplatek za auto do Splitu od 109,90 EUR, při výběru této varianty klikněte na políčko "More services" v levé části stránky oebb.at po vybrání trasy

Ceny za jízdenky se podobně jako u Regiojetu zvyšují s aktuální obsazeností, a to i na více jak dvojnásobek startovacích cen.

Místa na sezení budete mít vždy v 6místném kupé. U lůžkových vozů je za základní cenu k dispozici 3lůžkové kupé, za 20 EUR příplatek můžete vybrat 2lůžkové kupé, příp. za 70EUR příplatek jednolůžkové kupé.

Jízdní řád a délka cesty je následující:

 • Bratislava (15:51) – Split (9:50)
 • Split (16:48) – Bratislava (10:49)

Autovlak z ČR do Chrovatska

V aktuální sezoně 2023 z České republiky do Chorvatska nejezdí vlak s možností přepravy osobního automobilu.

Časté dotazy

Pro přehlednost ještě uvádíme krátké odpovědi na nejčastější otázky.

Jezdí v roce 2023 přímé vlaky do Chorvatska?

Ano, od 16.6. do 29.9. jezdí přímé noční lůžkové vlaky Regiojetu z Prahy do Rijeky.

Kolik stojí jízdenky a kde je koupit?

Základní jednosměrná jízdenka startuje na 690 Kč, většina termínů se však prodává od 1 090 Kč na sezení, resp. od 890 Kč (většina termínů od 1 290 Kč) na lůžku.

Jízdenky koupíte na webu regiojet.cz.

Kam jede Regiojet do Chorvatska?

V roce 2023 jezdí vlak pouze do Rijeky se zastávkou v Ogulinu, Záhřebu a slovinském městě Celje. 

V Rijece a Ogulinu čekají návazné autobusy do dalších 32 letovisek po celém chorvatském pobřeží.

Odkud jede vlak do Chorvatska?

Všechny spoje začínají cestu v Praze na hlavním nádraží a staví v Brně Hl. n., Břeclavi a Bratislavě na stanici Nové Mesto (nikoliv na hl. st.). V červnu navíc vlaky zastaví i v Kolíně, Havlíčkově Brodě a Žďáru nad Sázavou.

Jak dlouho jede vlak do Chorvatska?

Doba jízdy se liší podle směru. Do Chorvatska jede vlak kratší dobu, zatímco z Chorvatska kvůli omezené propustnosti tratě a nutnému delšímu čekání je doba cesty delší.

Z Prahy do Rijeky jede vlak 17 hodin a 28 minut, z Rijeky do Prahy 18 hodin 56 minut.

Z Brna do Rijeky jede vlak 14 hodin 52 minut, z Rijeky do Brna 16 hodin 12 minut.

Přesné časy jízdy zjistíte na webu regiojet.cz.

Chystáš se do Chorvatska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele vojtech.kaiser
naposledy aktualizováno 18. 01. 2024

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.