Přímý vlak Regiojet Praha – Rijeka – Split

Každoročně se po železnici na trasu z České republiky a ze Slovenska k moři do Chorvatska vypravují sezónní noční žluté vlaky Regiojet, přičemž k dispozici jsou vozy lůžkové, k sezení ve velkoprostorovém vagonu i k sezení v 6místném kupé. 

 Rezervuj jízdenku - Regiojet

V roce 2021 jezdí noční přímé vlaky po trase Praha – Rijeka – Split. Na nádražích ve městech Rijeka, Gračac a Split pak čekají návazné autobusy, které vás rozvezou do dalších 56 letovisek na chorvatské riviéře, v Černé Hoře i Bosně a Hercegovině. Lístek na návazný autobus musíte koupit vždy v jednom kroku s jízdenkou na vlak (viz detailně níže).

Cena jízdenky a kdy koupit

Jízdenky na vlak do Chorvatska stojí vždy v základní variantě 590 Kč jednosměrně do Rijeky, resp. 890 Kč do Splitu pro sezení. Ceny jsou dynamické, takže se zvyšují s postupně se zvedající obsazeností vlaku, a to až na dvojnásobek zaváděcí ceny. Na zpáteční jízdenku se sleva neposkytuje, obvykle je prostým dvojnásobkem ceny jednosměrné, pokud je v obou směrech stejná obsazenost.

Lístky na vlak kupujte pro nejnižší cenu s co největším předstihem to lze (předprodej na letní sezonu začíná obvykle v únoru). S postupující obsazeností cena stoupá, na prázdninové termíny bývají vlaky často vyprodané i týdny dopředu.

Základní cena je vždy shodná ze všech měst v ČR i na Slovensku, byť například z Bratislavy je vzdálenost výrazně kratší. Níže uvádíme příklady startovacích cen, vždy jednosměrně.

Rijeka

Split

Jadran

Ve třech stanicích (Rijeka, Gračac, Split) navazují na vlaky autobusy, které vás rozvezou do 56 dalších letovisek, ceny se liší dle vzdálenosti i aktuální obsazenosti.

Záhřeb

Trasa a jízdní řád 2021

Přímé vlaky do Chorvatska jezdí vždy od konce května do konce září. 

 • Květen, červen, září – cesta tam vždy v úterý, pátek a neděli, zpět v pondělí, středu a sobotu
 • Červenec, srpen – denně

V roce 2021 jezdí vlaky po trase Praha Hl.n. – Kolín – Brno Hl.n. – Břeclav – Bratislava Hl. st. – Györ – Budapest Kelenföld – Záhřeb – Ogulin – Rijeka – Gračac – Split. Přesné časy uvidíte na obrázku k níže, který je zkopírován z webu regiojet.cz.

V roce 2021 vlak nezastavuje v Pardubicích. Kvůli dlouhodobé výluce na hlavním koridoru jede odklonovou trasou přes Vysočinu.

Doba jízdy vlaku je na první pohled velmi dlouhá, rozhodně delší než autem, ale i autobusem. Na druhou stranu je jednoznačně pohodlnější. Ti, co si zakoupili lůžko, se v pohodě vyspí, cestující s místem k sezení budou mít na rozdíl od autobusu možnost se alespoň projít po vlaku a protáhnout se kdykoliv se rozhodnou.

 • Praha – Rijeka: 17 hod 27 min
 • Praha – Split: 20 hod 58 min
 • Brno – Rijeka: 14 hod 25 min
 • Brno – Split: 17 hod 26 min

Návazné autobusy

Na vlak budou ve třech stanicích (Rijeka, Gračac a Split) čekat návazné autobusy do celkem 56 destinací na celém chorvatském pobřeží, v Bosně i Černé Hoře. Autobusy jezdí pod hlavičkou Regiojet a jsou dostupné pouze pro cestující z vlaku. Při jakémkoliv zpoždění vlaku, příp. autobusů na sebe spoje vzájemně čekají. 

Nelze koupit separátní jízdenku na autobus, vždy musíte kupovat v jednom kroku jízdenku z Prahy do finální destinace. 

Stanoviště autobusů je vždy přímo před nádražní budovou, kam vás nasměřuje personál vlaku. Jízdní doba autobusů se liší dle trasy, obvykle se pohybuje mezi 2 a 4 hodinami cesty. Celkem je v provozu 8 linek:

 • BUS 1: Rijeka – Opatija – Rabac – Medulin – Pula
 • BUS 2: Rijeka – Rovinj – Vrsar – Poreč
 • BUS 3: Rijeka – Malinska – Krk – Baška
 • BUS 4: Rijeka – Crikvenica – Novi Vinodolski
 • BUS 5: Gračac – ostrov Pag (město Pag, pláž Zrće, Gajac, Novalja), v provozu pouze v červenci a srpnu
 • BUS 6: Gračac – Posedarje – Zadar – Sukošan – Turanj – Sv. Filip i Jakov – Biograd na Moru – Pakoštane – Vodice – Šibenik – Primošten – Rogoznica – Seget Vranjica – Trogir
 • BUS 7: Split – Omiš – Brela – Baška Voda – Makarska – Tučepi – Podgora – Igrane – Živogošće – Drvenik – Podaca – Gradac
 • BUS 8: Split – Komarna – Klek – Neum (Bosna a Hercegovina) – Ston (čerpací stanice Ina) – Slano – Trsteno – Dubrovník – Cavtat – Herceg Novi – Kotor – Budva (poslední tři Černá Hora)

Jak vypadají vozy?

Všechny vozy jsou klimatizované. V tarifu standard si můžete vybrat mezi klasickým kupé pro 6 osob nebo velkoprostorovým vagonem se sezením 2+2, který je vybaven individuálními obrazovkami v každé sedačky s filmy, hudbou či seriály.

V lůžkových kupé dostanete zdarma povlečení. Sprchy ve vlaku k dispozici nejsou.

Přeprava kol a služby na palubě

Kola můžete přepravovat za poplatek 300 Kč jedním směrem, a to pouze do destinací Záhřeb, Ogulin, Gračac a Split, není možné jet s kolem do Rijeky, stejně jako nelze jet s kolem návaznými autobusy.

Cestující v lůžkových vozech dostanou při výstupu zdarma malou snídani v podobě kávy a máslového croissantu. Všichni cestující pak dostanou zdarma výběr z tisku a časopisů, neperlivou vodu Rajec 0,33 l, kávu Illy. Cestující ve velkoprostorovém voze k sezení mohou využívat palubní zábavu zdarma v podobě obrazovek zabudovaných do sedaček. Zdarma je také k dispozici wi-fi. Další občerstvení je pak podáváno za poplatek, konkrétní nabídku najdete na webu regiojet.cz.

Autovlak ÖBB Bratislava – Split

Rakouské dráhy ÖBB spouští pod hlavičkou nočních vlaků Nightjet nové sezónní spojení z Bratislavy k chorvatskému moři, přičemž ke každému vlaku bude připojen i vůz na přepravu osobních automobilů. Spojení bude v provozu od poloviny června do poloviny září vždy v úterý a pátek ve směru do Chorvatska, resp. ve středu a sobotu ve směru z Chorvatska.

 • Jízdenky rezervujte na webu oebb.at
 • Jednosměrná jízdenka na sezení od 29,90 EUR
 • Jednosměrná jízdenka v lůžkovém kupé od 69,90 EUR
 • Poplatek za auto do Splitu od 109,90 EUR, při výběru této varianty klikněte na políčko "More services" v levé části stránky oebb.at po vybrání trasy

Ceny za jízdenky se podobně jako u Regiojetu zvyšují s aktuální obsazeností, a to i na více jak dvojnásobek startovacích cen.

Místa na sezení budete mít vždy v 6místném kupé. U lůžkových vozů je za základní cenu k dispozici 3lůžkové kupé, za 20 EUR příplatek můžete vybrat 2lůžkové kupé, příp. za 70EUR příplatek jednolůžkové kupé.

Jízdní řád a délka cesty je následující:

 • Bratislava (15:51) – Split (9:50)
 • Split (16:48) – Bratislava (10:49)

Autovlak z ČR do Chrovatska

V aktuální sezoně 2021 z České republiky do Chorvatska nejezdí vlak s možností přepravy osobního automobilu.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím, je možné uchovat ve vlaku mrazicí polštářek kvůli léku? Je ve vlaku lednička?

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu