Zlatni Rat

Vlakem do Chorvatska

Přímý vlak Regiojet Praha – Rijeka – Split

Každoročně se po železnici na trasu z České republiky a ze Slovenska k moři do Chorvatska vypravují sezónní noční žluté vlaky Regiojet, přičemž k dispozici jsou vozy lůžkové, k sezení ve velkoprostorovém vagonu i k sezení v 6místném kupé. Na trasu k Jadranu se vlak Regiojetu vypraví i v roce 2022. Základní ceny zůstávají stejné jako v minulých letech:

nebo

V roce 2022 jezdí noční přímé vlaky po trase Praha – Rijeka – Split. Na nádražích ve městech Rijeka, Ogulin a Split pak čekají návazné autobusy, které vás rozvezou do dalších 52 letovisek na chorvatské riviéře. Lístek na návazný autobus musíte koupit vždy v jednom kroku s jízdenkou na vlak (viz detailně níže).

Na nádraží v chorvatském městě Ogulin se vlak z Prahy rozdělí na 2 části. Jedna pokračuje do Rijeky, zatímco druhá jede do Splitu. Není však nutné přestupovat, po celou dobu zůstanete ve svém voze.

Cena jízdenky a kdy koupit

Jízdenky na vlak do Chorvatska stojí vždy v základní variantě 590 Kč jednosměrně do Rijeky, resp. 890 Kč do Splitu pro sezení. Ceny jsou dynamické, takže se zvyšují s postupně se zvedající obsazeností vlaku, a to až na dvojnásobek zaváděcí ceny. Na zpáteční jízdenku se sleva neposkytuje, obvykle je prostým dvojnásobkem ceny jednosměrné, pokud je v obou směrech stejná obsazenost.

 Rezervuj jízdenku - Regiojet

 Rezervuj dovolenou vlakem 2022

Lístky na vlak kupujte pro nejnižší cenu s co největším předstihem to lze. S postupující obsazeností cena stoupá, na prázdninové termíny bývají vlaky často vyprodané i týdny dopředu.

Základní cena je vždy shodná ze všech měst v ČR i na Slovensku, byť například z Bratislavy je vzdálenost výrazně kratší. Níže uvádíme příklady startovacích cen, vždy jednosměrně.

Rijeka

Split

Jadran

Ve třech stanicích (Rijeka, Ogulin, Split) navazují na vlaky autobusy, které vás rozvezou do 48 dalších letovisek, ceny se liší dle vzdálenosti i aktuální obsazenosti.

Záhřeb

Trasa a jízdní řád 2022

Přímé vlaky do Chorvatska jezdí vždy od 3.6. do konce 25.9. 

 • Červen, září – cesta tam vždy v úterý, pátek a neděli, zpět v pondělí, středu a sobotu
 • Červenec, srpen – denně

V roce 2022 budou jezdit vlaky po trase Praha Hl.n. – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno Hl.n. – Břeclav – Bratislava Hl. st. – Záhřeb – Ogulin – Rijeka – Split. Přesné časy uvidíte na obrázku k níže, který je zkopírován z webu regiojet.cz.

V roce 2022 vlak nezastavuje v Pardubicích. Kvůli dlouhodobé výluce na hlavním koridoru jede odklonovou trasou přes Vysočinu.

Doba jízdy vlaku je na první pohled velmi dlouhá, rozhodně delší než autem, ale i autobusem. Na druhou stranu je jednoznačně pohodlnější. Ti, co si zakoupili lůžko, se v pohodě vyspí, cestující s místem k sezení budou mít na rozdíl od autobusu možnost se alespoň projít po vlaku a protáhnout se kdykoliv se rozhodnou.

 • Praha – Rijeka: 17 hod 41 min
 • Praha – Split: 21 hod 5 min
 • Brno – Rijeka: 14 hod 31 min
 • Brno – Split: 17 hod 55 min

Návazné autobusy

Na vlak budou ve třech stanicích (Rijeka, Ogulin a Split) čekat návazné autobusy do celkem 52 destinací na celém chorvatském pobřeží, v Bosně i Černé Hoře. Autobusy jezdí pod hlavičkou Regiojet a jsou dostupné pouze pro cestující z vlaku. Při jakémkoliv zpoždění vlaku, příp. autobusů na sebe spoje vzájemně čekají. 

Nelze koupit separátní jízdenku na autobus, vždy musíte kupovat v jednom kroku jízdenku z Prahy do finální destinace. 

Stanoviště autobusů je vždy přímo před nádražní budovou, kam vás nasměřuje personál vlaku. Jízdní doba autobusů se liší dle trasy, obvykle se pohybuje mezi 2 a 4 hodinami cesty. Celkem je v provozu 8 linek:

z Rijeky

 • Opatija – Rabac – Medulin – Pula
 • Rovinj – Vrsar – Poreč
 • Malinska – Krk – Baška
 • Crikvenica – Novi Vinodolski

ze Splitu

 • Omiš – Brela – Baška Voda
 • Makarska – Tučepi – Podgora – Igrane – Živogošće – Drvenik – Podaca – Gradac

z Ogulinu

 • Posedarje – Zadar – ostrov Pag (město Pag, pláž Zrće, Gajac, Novalja)
 • Biograd na Moru – Pakoštane – Vodice – Šibenik – Primošten – Rogoznica – Seget Vranjica – Trogir

Jak vypadají vozy?

Všechny vozy jsou klimatizované. V tarifu standard si můžete vybrat mezi klasickým kupé pro 6 osob nebo velkoprostorovým vagonem se sezením 2+2, který je vybaven individuálními obrazovkami v každé sedačky s filmy, hudbou či seriály.

V lůžkových kupé dostanete zdarma povlečení. Sprchy ve vlaku k dispozici nejsou.

Přeprava kol a služby na palubě

Kola můžete přepravovat za poplatek 300 Kč jedním směrem, a to pouze do destinací Záhřeb, Ogulin a Split, není možné jet s kolem do Rijeky, stejně jako nelze jet s kolem návaznými autobusy.

Cestující v lůžkových vozech dostanou při výstupu zdarma malou snídani v podobě kávy a máslového croissantu. Všichni cestující pak dostanou zdarma výběr z tisku a časopisů, neperlivou vodu Rajec 0,33 l, kávu Illy. Cestující ve velkoprostorovém voze k sezení mohou využívat palubní zábavu zdarma v podobě obrazovek zabudovaných do sedaček. Zdarma je také k dispozici wi-fi. Další občerstvení je pak podáváno za poplatek, konkrétní nabídku najdete na webu regiojet.cz.

Zájezdy vlakem do Chorvatska

Nechcete-li plánovat jízdenky, ubytování a přesuny z vlaku či návazných autobusů na vlastní pěst, Regiojet nabízí i moře zájezdů - hotových balíčků s jízdenkou, transferem a zajištěným ubytováním.

Ceny na týden s polopenzí začínají už cca na 6 000 Kč. Vyhledejte zájezd vlakem k moři na webu dovolena.cz.

Autovlak ÖBB Bratislava – Split

Rakouské dráhy ÖBB spouští pod hlavičkou nočních vlaků Nightjet nové sezónní spojení z Bratislavy k chorvatskému moři, přičemž ke každému vlaku bude připojen i vůz na přepravu osobních automobilů. Spojení bude v provozu od poloviny června do poloviny září vždy v úterý a pátek ve směru do Chorvatska, resp. ve středu a sobotu ve směru z Chorvatska.

 • Jízdenky rezervujte na webu oebb.at
 • Jednosměrná jízdenka na sezení od 29,90 EUR
 • Jednosměrná jízdenka v lůžkovém kupé od 69,90 EUR
 • Poplatek za auto do Splitu od 109,90 EUR, při výběru této varianty klikněte na políčko "More services" v levé části stránky oebb.at po vybrání trasy

Ceny za jízdenky se podobně jako u Regiojetu zvyšují s aktuální obsazeností, a to i na více jak dvojnásobek startovacích cen.

Místa na sezení budete mít vždy v 6místném kupé. U lůžkových vozů je za základní cenu k dispozici 3lůžkové kupé, za 20 EUR příplatek můžete vybrat 2lůžkové kupé, příp. za 70EUR příplatek jednolůžkové kupé.

Jízdní řád a délka cesty je následující:

 • Bratislava (15:51) – Split (9:50)
 • Split (16:48) – Bratislava (10:49)

Autovlak z ČR do Chrovatska

V aktuální sezoně 2022 z České republiky do Chorvatska nejezdí vlak s možností přepravy osobního automobilu.

Chystáš se do Chorvatska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele vojtech.kaiser
naposledy aktualizováno 21. 06. 2022
Navrhni úpravu

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Květa Nováková
před 5 měs

Dobrý den, je možné si vzít do vlaku pejska? Děkuji

Avatar uživatele
Tereza Muchová
před 8 měs

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možnost jet i s vozíčkářem?

Avatar uživatele
Adéla Lukešová
před 9 měs

Dobrý den, chci se zeptat, jestli nebudou přidány další termíny odjezdů vlaků do Chorvatska, děkuji

Kryštof Hájek
před 9 měs

Dobrý den, to je asi otázka přímo na Regiojet, ale nevím, jestli k tomu je vůbec kapacita - během prázdnin se bude jezdit denně, tam asi není možné přidat nic navíc.

Avatar uživatele
Katka
před 9 měs

To první červený tlačítko ukazuje na neexistující adresu :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 měs

Díky, opraveno.

Avatar uživatele
Pepa
před 9 měs

Dobrý den, nevíte prosím, kdy bude zahájen prodej jízdenek na vlak do Splitu a Rijeky na léto 2022?

Kryštof Hájek
před 9 měs

Zdravím Pepo, loni se jízdenky začaly prodávat 18.2., očekáváme, že prodej bude spuštěn v nejbližších dnech. Článek pak budeme aktualizovat a doplníme novinky :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 měs

Vlaky do Chorvatska na léto 2022 jsou právě v prodeji :)

Avatar uživatele
kateřina Závadová
před rokem

Prosím, je možné uchovat ve vlaku mrazicí polštářek kvůli léku? Je ve vlaku lednička?