Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Montañita

Montanita

Městečko Montañita je surfařský a party hotspot ekvádorského pobřeží. Leží zde široká dlouhá pláž a ideální zlom vln pro surfování. Za 5 USD na hodinu si můžete půjčit prkno a zkoušet to sami nebo si zaplatit lekci za 20 USD. Po dřině na surfu se můžete protáhnout na lekci jógy nebo vzdušné akrobacie (telas), která je tam velmi populární. Montañita je plná hotelů, restaurací a klubů a každý víkend se plní ekvádorskou mládeží i cizinci, kteří sem jezdí pařit. Pokud se vydáte do víru diskoték i vy, nechte cennosti a větší obnos peněz na hotelu, aby vás pak v podroušeném stavu někdo neobral.  

Pokud máte rádi klidnější prostředí, jeďte za 0,5 USD autobusem nebo za 1,5 USD taxi do vedlejší rybářské vesnice Olón. Je to příjemné místo na odpočinek, dlouhatánská pláž vybízející k nekonečným procházkách propojuje 5 následujících vesnic a čítá celkem 8 km. V oblasti žije početná komunita penzionovaných expatů z USA, a proto tady najdete několik dobrých restaurací s mezinárodním menu. Mezi Olónem a Montañitou se na kopci tyčí budova místního dětského domova Santuario, vedle níž se nachází nádherná vyhlídka na pláže obou vesnic. Dá se tam dojít jak z Olónu, tak z Montañity pěšky nebo vás tam vezme za 0,5 USD autobus či za 1,5 USD taxi.  

Hlavní sezona je na pobřeží zhruba od ledna do konce dubna, kdy jsou dny horké a slunečné. Ve druhé polovině roku je nebe zatažené a hodně mží nebo prší.

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.