Cestování Covid-19

Ekvádor je aktuálně otevřený i pro turistické cesty. Při příletu se musíte prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 10 dní. Na zpáteční cestě musíte po příletu do ČR opět podstoupit testování na Covid.

Aktuální informace na webu MZV.

Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Vilcabamba

Vilcabamba

Vilcabamba je okouzlující městečko na jihu Ekvádoru vzdálené asi 5,5 hodiny autobusem z Cuenky, kde se dá skvěle relaxovat po náročném cestování. Pokud máte málo času, bude to pro vás trochu z ruky. V opačném případě se tam určitě zastavte, protože je to krásné místo obklopené zelenými horami, kde kvůli příjemnému mikroklimatu žijí údajně nejstarší lidé na světě. V posledních letech se tam usadilo hodně cizinců a místní komunita expatů je přátelská a otevřená.

Ve Vilcambambě můžete vyrazit na treky do okolních kopců a na vodopády, můžete si i vypůjčit kola nebo jet koňmo. Po příchodu se osvěžte v některém z místních lokálů, jejichž nabídka je široká a kuchyně jak ekvádorská, tak mezinárodní. Městečko je také vyhledávané pro ceremonie léčivých rostlin San Pedro a ayahuasca. K dispozici je vám hned několik šamanů a jednodenní rituál začíná na 100 USD. Pokud jedete z Cuenky, musíte nejprve do města Loja (4 hodiny, 7 USD), kde přestoupíte na autobus do Vilcabamby (1 hodina, 1,5 USD). 

  • Naviguj: -4.26131, -79.2237

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu