Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Národní park Machalilla

Los Frailes

Tento národní park je unikátní svým ekosystémem pobřežního suchého tropického pralesa. Jeho 2 nejvýznamnější místa k navštívení jsou ostrov Isla de la Plata a pláž Los Frailes. Necelou hodinu autobusem (zelená barva, Cooperativa Manglaralto, 2,5 USD) z Olónu se nachází město Puerto López, odkud odjíždí čluny na Isla de la Plata (neboli „Galapágy chudých“). Na tomto ostrově jsou totiž k vidění některá zvířata a vegetace, která se nachází pouze na Galapágách. Můžete pozorovat fregatky obecné a tereje modronohé, na obloze mohou kroužit také albatrosi nebo pelikáni.

Z lodi je vidět želvy a poté si zašnorchlujete mezi korálovými útesy a pestrobarevnými rybkami. Od června do září se z Puerto López vyráží na pozorování velryb, které v tomto období migrují podél pobřeží a šance jejich pozorování je velmi vysoká. Celodenní výlet lodí na Isla de la Plata se šnorchlováním a svačinou vyjde na 35 USD. Na promenádě podél pláže se nachází několik agentur, které nabízí podobné služby za identické ceny.  

Dvacet minut autobusem za Puerto López vás řidič vysadí na hlavní silnici, kterou přejdete a uvidíte vstupní bránu na pláž Los Frailes. Žádné vstupné se neplatí, hned u hlavní silnice vás budou nahánět řidiči mototaxi, takového ekvádorského tuktuku, aby vás po prašné cestě svezli k pláži. Stojí to 0,5 USD na osobu, ale nenechte se nalákat a šlapejte po svých.

Kousek za vstupní branou vpravo totiž začíná stezka, po níž vystoupáte na útes s krásnou vyhlídkou na moře, přístav nedalekého města Machalilla a kroužící fregatky. Stezka dál vede na 2 menší pláže, Las Prietas y Las Tortuguitas, které se skutečně mírně podobají galapážským plážím, a můžete zpozorovat lovící pelikány a další fregatky. Koupat se tam bohužel kvůli zrádným proudům nedá. Po výstupu na dřevěnou rozhlednu na útesu se vám naskytne překrásný pohled na všechny 3 pláže, Prietas, Tortuguitas a na dlouhou zátoku Los Frailes, k níž z rozhledny sestoupíte.

Los Frailes je několik set metrů dlouhá pláž ve tvaru půlměsíce, kde se můžete vykoupat a po výstupu na rozhlednu odpočinout. Doporučujeme vydat se tam mimo víkend, kdy je pláž téměř prázdná. K hlavní silnici se můžete nechat přiblížit již zmíněným mototaxi, zpáteční cesta po svých je obzvláště v horkém počasí únavná. Do Los Frailes vyrazte hned ráno, poslední možný vstup je v 15:30 odpoledne.  

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.