Zpět na seznam míst co vidět v Quitu
Basilica Voto

Basilica del Voto Nacional

Nejviditelnější i nejvyšší památkou v celém Quitu je největší ekvádorský kostel – bazilika Národního slibu. Stojí na malé rovné plošině v jinak velmi strmém svahu severního okraje historického centra a její dvě štíhlé vysoké věže jsou vidět z mnoha míst ve městě.

Mnoho turistů tuto baziliku zaměňuje s církevně významnější a mnohem starší, ale také mnohem menší Metropolitní katedrálou přímo v centru.

Architektura a historie

Kostel vznik z ideje pátera Julia Matovelle postavit trvalý památník zasvěcení ekvádorského státu Nejsvětějšímu srdci Ježíšovu. V roce 1883 tak prezident Luis Cordero rozhodl o stavbě nového největšího ekvádorského kostelu zasvěceného Národnímu slibu, že země bude navždy oddaná právě Nejsvětějšímu srdci.

Základní kámen baziliky byl položen v roce 1892 a dokončena do dnešní podoby byla v roce 1924. Na fasádě však stále chybí ozdobné detaily podle původních návrhů, takže bazilika formálně stále dokončená není. 

Kostel byl vysvěcen až více než 70 let po dostavbě roku 1988.

S rozměry 135 metrů na délku a 83metrovou výškou věží se jedná o největší kostel v Ekvádoru a také nejvyšší stavbu v Quitu.

Vstupné a otevírací doba

Pro veřejnost je katedrála otevřena denně v časech 9:00–17:00 kromě neděle, kdy je pro turisty uzavřena.

Vstupné činí 3 USD do hlavní lodi katedrály a další 3 USD na věž, kde se nachází malá vyhlídka. Nevede na ní výtah a je třeba překonat více než 200 schodů.

Bazilika se nachází asi 10 minut pěšky od historického centra a cca 200 metrů od zastávky páteřních autobusů Banco Central.

  • Naviguj: -0.214722, -78.5073

Další místa v Quitu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu