Zpět na seznam míst co vidět v Quitu
Quito centrum

Convento de San Francisco

Klášter s bazilikou sv. Františka (San Francisco) je ústřední památkou historického centra Quita a největším architektonickým komplexem v rámci historických center napříč celou Jižní Amerikou.

Spolu s několika dalšími budovy historického centra je klášter s bazilikou zapsán na seznam UNESCO a pro jeho rozlehlý areál se mu přezdívá "El Escorial Nového světa".

Architektura a historie

Stavba kláštera s kostelem začala ihned po založení Quita v roce 1535. Díky několika zemětřesením, které stavbu přerušily, byl komplex dokončen až v roce 1680 a i proto v sobě skrývá několik architektonických slohů.

Fasáda obsahuje manýristické prvky renesance a mudejarského stylu, které jsou rozšířené po celé Latinské Americe. Typickým znakem této jihoamerické architektury je strohá bílá fasáda s portálem a okrajovými částmi zdobenými černým kamenem. Právě klášter sv. Františka v Quitu byl první stavbou, která tento styl rozšířila po celém kontinentu.

Interiér, z něhož budou oči přecházet

Ostrým kontrastem mezi čistou jednoduchou podobou exteriéru je opravdu velmi bohatě zdobený interiér kostela sv. Františka. Ozdobné prvky jsou převážně barokní a většina z nich je zlacená, což z evropského úhlu pohledu působí až exoticky kýčovitým dojmem.

Vstupné a otevírací doba

Pro veřejnost je otevřená hlavní bazilika sv. Františka denně od 9:30 do 17:00, v neděli pouze do 13:00.

Vstupné činí 2 USD.

  • Naviguj: -0.220164, -78.5152

Další místa v Quitu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu