Zpět na seznam míst co vidět v Quitu
Quito Centrum

Historické centrum

Hlavní město Ekvádoru Quito patří k místům s nejkrásnějším a nejrozsáhlejším historickým koloniálním centrům v celé Latinské Americe. Ztraťte se v úzkých uličkách a pěších zónách obklopených restauracemi a obchůdky a obdivujte mnohé památky, které dohromady tvoří jeden celek zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Čtvrť Centro Histórico se rozkládá ve svazích přímo uprostřed Quita a je středobodem turistického dění ve městě.

Památky UNESCO

Celkem je v rámci jednoho zápisu do seznamu UNESCO označeného jako "Historické centrum města Quito" zapsaných přes 15 jednotlivých budov a staveb rozmístěných po celém středu města. Mezi nejvýznamnější, které byste definitivně neměli minout, patří:

Ztraťte se ve strmých uličkách

Centrum Quita charakterizují úzké uličky a pěší zóny, zprvu rovinaté v hlavní části centra, po té strmě stoupající směrem na západ do čtvrtí San Roque a La Merced.

Hlavní pěší zóny s množstvím obchodů a restaurací jsou Calle Venezuela, García Moreno a Sebastián de Benalcázar vedoucí severojižním směrem. Nejrušnější turistickou uličkou je pak romanticky vyhlížející úzká křivolaká ulička Calle de La Ronda v jižní části centra (přesná poloha na mapě). Konkrétně u Calle La Ronda je v mnohých mapách (včetně Google Maps) chybně označovaná stejnojmenná ulička na severu Quita v chudinské čtvrti, kde nenajdete nic zajímavého.

  • Naviguj: -0.21928, -78.5123

Další místa v Quitu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu