Zpět na seznam míst co vidět v Quitu
Vyhlídka Guapulo

Guápulo

Bohémská čtvrť lokálních umělců a několika hipsterských kaváren či malých barů je doslova přilepená na srázu, který odděluje podlouhlou náhorní plošinu s Quitem od údolí vedoucího směrem k letišti a dál na východ.

Vyhlídka, park i historický kostel

První zajímavost, na kterou při cestě z centra Quita narazíte, je volně přístupná vyhlídka na střeše malé restaurace Tagana. Odtud se vám otevře pohled na celou čtvrť Guápulo, hluboké údolí, v dáli lze spatřit část přistávací dráhy letiště Quito a za dobrého počasí i horu Cayambe.

Od vyhlídky se můžete spustit po točitých uličkách strmě dolů do centra Guápula, v němž stojí pěkný kostelík Panny Marie z Guápola postavený v roce 1620. Tento kostel je první mariánskou svatyní na území dnešního Ekvádoru.

Na konci čtvrti pak dojdete do mezi místními velmi oblíbeného parku Guápulo s množstvím dětských hřišť a volných travnatých ploch k piknikování.

Jak se sem dostat?

Vyhlídka Guápulo se nachází na rozhraní moderního Quita a pěšky z historického centra sem dojdete asi za hodinu po ulici Av. 12 de Octubre. Nejezdí sem ani metro, ani páteřní autobusové linky, svézt se sem ale můžete množstvím modrých lokálních autobusů, které jezdí většinou od parku El Ejido nebo z autobusového nádraží Marin. Sledujte nápisy za oknem "12 de Octubre".

Od parku Guápulo žádné autobusy nejezdí a jediná cesta zpět vede opět strmě nahoru k vyhlídce a do moderního centra Quita.

  • Naviguj: -0.201945, -78.4782

Další místa v Quitu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu