Katedrála v Quitu

11 míst co vidět v Quitu

El Panecillo

Panecillo

Přes 200 metrů vysoký zaoblený kopec sopečného původu El Panecillo odděluje historické centrum od jižního Quita a patří k hlavním dominantám města. Jeho vrchol zaznamenává nadmořskou výšku 3 016 metrů a je populárním turistickým cílem.

Na vrcholu si užijete 360° výhledů na celé Quito, jsou zde stánky se suvenýry a také jedna z nejznámějších pamětihodností Quita...

Socha Virgen del Panecillo

...tou je socha Panny Marie na Panecillu hledící na historické centrum Quita. Socha byla odhalena v roce 1975 a místní ji berou jako ochránkyni celého města před zlými věcmi.

Samotná socha je vyrobená poměrně unikátní metodou z více než 7 400 dílů hliníku a stojí na kamenném podstavci. Celkem měří 41 metrů, což z ní činí nejvyšší sochu v Ekvádoru a také nejvyšší hliníkovou sochu na světě.

Jak se na Panecillo dostat?

Kopec Panecillo leží přímo na jižním okraji centra a na jeho vrchol se můžete vydat pěšky po mnoha schodištích skrz na první pohled relativně chudinskou, ale nikterak zvlášť nebezpečnou čtvrť, která je doslova přilepená na svazích vrcholu.

Až na vyhlídku jezdí také autobus, který pokračuje dál na sever po hlavní třídě Mariscal Sucre. Jako u většiny autobusů není označen číslem linky, ale jen cílovou destinací. Jízdenka stojí všude stejně: 0,35 USD.

Cesta taxíkem na Panecillo z centra bude stát okolo 3 USD, ze čtvrti Mariscal 7 USD.

Chystáš se do Quita?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.