Zpět na seznam míst co vidět v Quitu
Parque La Carolina

Parque La Carolina

La Carolina je největší park přímo ve městě a nachází uprostřed moderního centra Quita. Quiťané se v parku La Carolina schází o víkendech i odpoledne v pracovní dny a i pro turisty jde o příjemnou oázu klidu od ruchu velkoměsta.

V park u o rozloze 165 akrů najdete množství volně dostupných sportovišť, laviček, cestiček a samozřejmě volných travnatých ploch ideálních k piknikování.

Půjčte si šlapadlo

V jižní části parku je vybudována umělá vodní plocha, na které si můžete půjčit loďku nebo šlapadlo (cca 2 USD na hodinu) a užít si pohody z trochu jiné perspektivy. Půjčovny zde fungují celodenně i během pracovního týdne.

Navštivte botanickou zahradu

V rámci parku La Carolina se nachází také hlavní botanická zahrada Quita, a to v jeho jižní části. Rozlohou poměrně malá zahrada nabídne krásně upravované expozice orchidejí a bonsají a samozřejmě také ukázku typického ekvádorského pralesa.

Otevřeno je každý den od 10:00 do 15:00 a za vstup zaplatíte 3,50 USD. Oficiální web zahrady: www.jardinbotanicoquito.com

Jak se do parku dostat?

Kromě taxíku se k parku dostanete i linkou metra, kdy v jižní části parku je stanice La Carolina, zatímco v severní stanice Iñaquito.

Po západním okraji parku, ulici Amazonas, projíždí velké množství modrých napájecích autobusů (alimentadores), které vás zavezou na centrální autobusové nádraží Marin. Jakýkoliv autobus, který bude mít na výčtu ulic za oknem "Amazonas", projíždí okolo parku.

Naopak po východním okraji parku jezdí všechny autobusy, které mají ve výčtu ulic napsáno "Los Shyris".

  • Naviguj: -0.187064, -78.4851

Další místa v Quitu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu