Katedrála v Quitu
Quito

11 míst co vidět v Quitu

TelefériQo Quito

Lanovka Quito

Kabinková lanovka TelefériQo Quito je atrakcí, kterou rozhodně nesmíte minout. Během 18 minut vás vyveze ze západního předměstí Quita o 850 metrů výše na vrchol Cruz Loma (3 945 m n. m.), odkud se naskytnou vskutku dechberoucí výhledy na město i okolní hory.

Vyhlídky a procházky na Cruz Loma

Vrchol Cruz Loma, kde lanová dráha končí, je startovací bod pro túry na horu Pichincha, ale pro mnoho turistů také cílovým bodem. Výhledy na Quito i okolní až 6tisícové hory jsou zkrátka velkolepé a můžete se jimi kochat i několik hodin v kuse, vyjde-li vám počasí.

Pokud nejste příliš trénovaní nebo dostatečně výškově aklimatizovaní, určitě nedoporučujeme pokračovat dál směrem k vrcholu Pichinchy, ale toulat se po mnoha stezkách v rámci vrcholu Cruz Loma.

Můžete se zde zhoupnout na panoramatické houpačce a občerstvit se hned v několika restauracích v okolí horní stanice lanovky.

Projížďky na koních

Zažijte Andy z perspektivy koňského sedla a vypravte se na vyjížďku až do nadmořských výšek přes 4 500 metrů. V malém horském sedle asi 400 metrů od horní stanice lanovky mají stanoviště místní pastevci, kteří nabízejí vyjížďky na koních s průvodcem.

Za 2hodinovou projížďku zaplatíte kolem 35 USD, lze se však domluvit i na kratších cestách. Túry jsou vhodné i pro začátečníky.

Cena jízdenky a provozní doba

Teleferico Quito je v provozu každý všední den v časech 9:30–18:00, v sobotu a neděli pak 8:00–19:00.

Jízdenka stojí 8,50 USD a vždy v sobě zahrnuje cestu nahoru i dolů. Jednosměrné jízdné se neprodává. V pokladně lze platit i platební kartou.

Oficiální web: teleferico.com.ec

Jak se k lanovce dostat?

Ačkoliv se z mapy může zdát, že dolní stanice je relativně blízko centra, počítejte s hodinu a půl trvající procházkou předměstími Quita a velkým převýšením. Lanovka startuje téměř o 400 metrů výš než je centrum Quita.

Nejlepší je samozřejmě dojet k lanovce taxíkem, cena z centra se pohybuje kolem 5 USD.

Přímo k lanovce nejezdí žádný autobus. Nejbližší zastávka označená v Google mapách jako "Mariscal Sucre y Humberto Albornoz" najdete asi 1,5 km od dolní stanice, přičemž vás čeká velké převýšení.

Autobusy na tuto zastávku bývají označené jako "Corredor Occidental Norte" a odjíždějí například z historického centra (zast. El Tejar - boční zastávka u krajů silnice, nikoliv centrální nástupiště) nebo autobusového nádraží Marin. Vždy se však optejte místních a průvodčího, jelikož autobusy nejsou označeny číslem linky.

Chystáš se do Quita?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.