Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Lavezzi

Souostroví Lavezzi

Několik malých odlehlých žulových ostrůvků a útesů s písečnými plážemi zvaných jako souostroví Lavezzi patří mezi oblíbené tipy na výlet při pobytu na jihu Korsiky.

Souostroví leží v Bonifacijském průlivu oddělujícím Korsiku od italské Sardinie a tvoří jej dva hlavní ostrovy: obydlený Cavallo a neobydlení Lavezzu.

Ostrov Lavezzu

Ač neobydlený, je tento ostrov hlavním turistickým magnetem celého souostroví. Převážně kamenitá plocha pár hektarů velkého ostrůvku je proložená hned několika krásnými písečnými plážemi, které lákají k celodennímu pobytu mimo civilizaci.

Pláže jsou umístěné v malých klidných lagunách s průzračně čistou vodou, která láká ke šnrochlování i plavání.

Na ostrůvek jezdí v letní sezoně každou půlhodinu trajekt z přístavu Bonifacio. Cena zpáteční jízdenky je však poměrně vysoká a činí 37 EUR. Detailní informace zjistíte na oficiálním turistickém webu: bonifacio.co.uk

TIP: Nezapomeňte si na svůj pobyt na odlehlém ostrově vzít hodně vody, občerstvení i plážové vybavení. Ostrov Lavezzu je zcela osiřelý i během sezony, nenajdete zde žádná občerstvení a ani půjčovny lehátek.

Ostrov Cavallo

Nejjižnější obydlené místo metropolitní Francie, ostrůvek Cavallo, je z většiny vlastněn soukromými osobami a i když přístup veřejnosti je možný, většina pláží je za branami luxusních vil či resortů.

Na ostrov Cavallo zamíří zejména ti, kteří vyhledávají ubytování v naprostém klidu a stranou od veškeré civilizace. Na jižním pobřeží s přímým soukromým vstupem do moře se nachází luxusní hotelový resort Hotel & SPA des Pecheurskterý je ideálním místem, toužíte-li po nerušené pohodě.

  • Naviguj: 41.3442, 9.25479

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu