Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Krásný a velký Arc de Triomphe de l´Étoile patří k nejznámějším vítězným obloukům na světě a je jednou z ikon Paříže. Každý rok zde bývá ukončen cyklistický závod Tour de France. Budován byl 30 let na počátku 19. století a nechal ho postavit Napoleon Bonaparte na oslavu svého vítězství v bitvě u Slavkova. Svou velikostí se řadí mezi ty největší, zdobí ho válečné příběhy, římská mytologie i jména vojenských osobností. Výška hlavního oblouku je 29 metrů, celková výška stavby je 50 metrů, nahoře se nachází vyhlídka.

Stojí uprostřed rušného kruhového objezdu Étoile neboli Hvězda, z něhož vybíhá 12 ulic, mezi nimi nejznámější ulice Champs-Élysées vedoucí až před Louvre. Na tento paprskovitý rozvod ulic je nejkrásnější výhled ze střechy oblouku.

Vstupné a výstup na střechu

Otevřeno je každý den 10:00–22:30 hod.

Výstup na střechu je zpoplatněn, vstupenky můžete koupit na místě (očekávejte fronty v létě kolem hodiny), případně online na oficiálním webu, kde však kupujete vstupné na přesný čas.

  • Dospělí: 14 EUR
  • Děti do 18 let: zdarma
  • Mladiství 18-25 let: zdarma po předložení ISIC karty
  • Držitelé Paris Museum Pass: zdarma

Jak se sem dostat

Přímo pod kruhovým objezdem se nachází stanice Charles de Gaulle-Étoile, kam jezdí metro linky 1, 2, 6 a vlak RER linky A. Podobné názvy nesou autobusové zastávky, jichž je v okolí kruhového objezdu více. K samotnému oblouku vedou podzemní chodby, ty jsou volně přístupné.

  • Naviguj: 48.8738, 2.295

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu