Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Montmartre

Montmartre

Místo, které žije celý den, a to i v minulosti. Dříve byla oblast plná vinic a zahrad, kde stály větrné mlýny, které zde můžete najít i dnes a stále jsou ikonou čtvrti. Poté zde začala vznikat zástavba a místo se stalo proslulé hlavně pobytem umělců, kteří tvořili ve svých ateliérech a prožívali svůj bohémský život. Mezi nimi třeba Claude Monet, Vincent van Gogh nebo Pablo Picasso. Oficiálně se dnes jedná o menší historickou čtvrť, která se tyčí na stejnojmenném kopci Montmartre. 

Co zde vidět

Dodnes je dochována jedna vinice (La Vigne de Montmartre) v ulici Rue Saint-Vincent. Zachovány jsou též poslední 2 větrné mlýny z 19. století – Le Moulin Blute-Fin a vedlejší Le Moulin de la Galleta s restaurací. Místo, které nejspíše není pro všechny, ale rozhodně patří k častým návštěvám, je hřbitov Montmartre. Nejen, že zde najdete mnoho krásných hrobek, ale je tu pochována řada známých lidí nejen z Francie. Na samém kopci se nachází známá bazilika Sacré Coeur. Pokud by vás více zajímala historie čtvrti, navštivte muzeum Montmartru kousek od baziliky. Kde to opravdu žije, to je hlavní náměstí čtvrti Place du Tertre, ležící kousek vedle baziliky. Náměstí je totiž obklopeno mnoha kavárnami a restauracemi s předzahrádkami. Pobíhají tady místní pouliční umělci a portrétisté, kteří baví turisty, ale i místní.  

Že se Paříži říká město lásky, má své důvody. Jedním z nich může být návštěva Zdi lásky (Le Mur des Je t´aime). Na stěně je napsáno slovo „Miluji tě“ v 250 jazycích a často tu stojí fronty zamilovaných párů z celého světa, kteří se snaží najít to své „Miluji tě“. Zeď lásky najdete v parčíku hned u stanice metra Abbesses (linka 12).

Do čtvrti vede několik linek metra, ale vždy budete muset jít do kopce, to je prostě Montmartre. Mezi nejkrásnější stanice v secesním stylu patří Abbesses (linka 12), dále to jsou stanice Pigalle (2, 12), Anvers (2), Barbés Rochechouart (2, 4) nebo Château Rouge (4). 

  • Naviguj: 48.8857, 2.33788

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu