Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Sacré Coeur

Bazilika Sacré Coeur

V překladu název znamená „bazilika Nejsvětějšího Srdce Ježíšova“. Jedná se o poutní římskokatolické místo na kopci Montmartre a po katedrále Notre Dame se řadí na 2. turisticky nejnavštěvovanější místo v Paříži. Její výstavba začala v roce 1875, ale dokončena byla až v roce 1919. Svým bílým vzhledem se nemusí každému líbit, ale rozhodně všechny zaujme. Nachází se v ní také 5 zvonů a 1 z nich je největší ve Francii. Místo je populární mezi místními i turisty, najdete tu krásný výhled na celou Paříž a v okolních parcích a na schodech se dobře odpočívá a piknikuje.

Kostelu se občas přezdívá "Big meringue", neboli "Velká sněhová pusinka" podle bílé tvary i zaoblených tvarů, které připomínají tuto cukrářskou pochoutku.

Vstupné a otevírací doba

Bazilika je otevřena denně 6:00–22:30 hod., vstup do kupole v čase 9:00–18:00 hod. (do 19:00 hod. v létě).

Vstupné do baziliky je zdarma. Vchod do kupole se nachází venku na levé straně baziliky a platí se vstupné – dospělí 6 EUR, děti 4 EUR.  

Jak se sem dostat

Dostanete se sem různými způsoby, ale většina bude zahrnovat alespoň krátkou procházku a vždy to bude do kopce. Nejblíže se nachází stanice metra Anvers, kam jezdí linka č. 2. Odtud se vypravíte pěšky do kopce a po schodech nebo se můžete svézt krátkou pozemní lanovkou Funiculaire, která jezdí jenom na kopec k bazilice (platí na ni jízdenka na MHD). Z dalších stanic metra Abbesses (č. 12) a Pigalle (č. 2, 12) jezdí autobus linky 40, nazývaný Montmartobus. Nejjednodušší je tedy se dopravit na jednu ze stanic metra a k bazilice dojít pěšky, protože se krásně projdete a celá čtvrť Montmartre má co nabídnout. 

  • Naviguj: 48.8867, 2.34304

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu