Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Moulin Rouge

Moulin Rouge

Nejznámější kabaret na světě, který se stal centrem noční zábavy. Původní kabaret pocházel z roku 1889, ale bohužel v roce 1915 vyhořel. Zrodil se tu slavný tanec kankán (cancan), původně jako svůdný tanec kurtizán, který dnes slouží více k pobavení publika. Nachází se ve čtvrti Montmartre, která žila hudbou, divadlem a nočním životem, což platí až dodnes.

Čím je budova typická, to je její podoba s červeným větrným mlýnem, který obsahuje i její název. Kabaret se stal součástí mnoha filmů a knih a je jedním z hlavních symbolů Paříže. Dnes je stále v provozu a připravuje pro návštěvníky během večera řadu různých představení a večeří. Budova je rozdělena do 4 podlaží s prostory pro klub a bary, nejzajímavější je však nově přístup na střechu k mlýnu, kde se nachází bar. 

Vstupenky a kde je koupit

Pokud se budete chtít podívat dovnitř, a ještě navštívit některé z představení, budete si muset trochu připlatit, ale vše hlavně včas zarezervovat. To samé platí i pro večeře s představením. Nabízí několik druhů menu luxusních večeří s představením. Ceny se pohybují mezi 180–225 EUR na osobu. Večeře jsou naplánované na 19:00 hod., představení se poté odehrává ve 21:00 a ve 23:00 hod. Ceny na koncerty se pohybují různě (většinou mezi 25 a 60 EUR), ale vše je nutné dopředu rezervovat na oficiálních stránkách.

Jak se sem dostat

Přímo u kabaretu se nachází stanice metra Blanche, kam jezdí linka 2. Vhodné je kabaret spojit s návštěvou okolní čtvrti Montmartre a s bazilikou Sacré Coeur. Nejlépe si pohled na kabaret vychutnáte za tmy, kdy je krásně osvětlen a vynikne jeho červená barva.  

  • Naviguj: 48.8842, 2.33225

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu