Zpět na seznam míst co vidět v Benátkách
Dóžecí palác

Dóžecí palác

Honosný dóžecí palác (Palazzo Ducale) je dominantní stavbou na nábřeží Canal Grande v těsné blízkosti Baziliky sv. Marka. Budova ze 14. století v sobě krásným způsobem spojuje prvky byzantské architektury a evropské gotiky a je tak unikátní ukázkou tzv. „benátské gotiky“. Sídlo vládců Benátské republiky stojí za to rozhodně navštívit i zevnitř. Bohatě zdobené zlaté interiéry a obrovské fresky nenechají v klidu ani člověka, co se běžně o architekturu příliš nezajímá.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Architektura a trocha historie

Dóžecí palác sloužil už od roku 1340 jako rezidence benátského dóžete, vládce Benátské republiky. V době největšího rozmachu tohoto státu byli benátští dóžata jedněmi z nejmocnějších politických figur na evropském kontinentu.

Palác zaujme na první pohled nádhernou a netradiční architekturou jakoby nerespektující základní fyzikální zákony. Na křehce a subtilně působícím prvním patře s arkádami, podloubími a bohatou výzdobou sedí těžký jednolitý blok druhého patra, čímž vytváří mimořádnou estetickou hodnotu budovy.

Za návštěvu však rozhodně stojí zejména interiér Dóžecího paláce. V mnoha sálech budete obdivovat nádherné malby a fresky na stropech, pozlacené a bohatě zdobené zdi i portály a krásný nábytek.

Vstupné a otevírací doba

Vstup stojí 26 EUR, jsou v něm ale zahrnuta všechna muzea na Náměstí sv. Marka: Dóžecí palác, Museo Correr, Archeologické muzeum a Knihovna Marciana. Vstupenku můžete koupit online a vyhnout se až 40minutovým frontám na místě… Lze zakoupit i samostatná vstupenky pro Dóžecí palác, která je však stejně drahá.

Otevřeno je denně od 9:00 do 18:30.

Oficiální web: palazzoducale.visitmuve.it

  • Naviguj: 45.4337, 12.3406

Další místa v Benátkách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu