Benátky
Benátky

25 míst co vidět v Benátkách

Zvonice sv. Marka

Věž, Vyhlídka

Zvonice sv. Marka

Zvonice svatého Marka je hlavní dominantou celých Benátek a jednou z nejvíce ikonickou stavbou v celé Itálii. Náleží k sousední bazilice sv. Marka, ačkoliv s ní není přímo spojená a ani nebyla budována spolu s bazilikou.

Nejlepší hotely na náměstí sv. Marka

Kamapanila sv. Marka je nepřehlédnutelná stavba a s 98,6 metry zdaleka nejvyšší v Benátkách.

Základ zvonice tvoří masivní věž z okrových cihel, na nichž se ve výšce kolem 65 metrů nachází vyhlídková lodžie obklopená 5 zvony. Z vyhlídky benátské zvonice se naskytnou nejkrásnější výhledy na Benátky a rozhodně byste tuto atrakci, navzdory velkým davům turistů, neměli vynechat.

Stavba zvonice a její zřícení

Historie kampanily sahá až do 9. století, kdy se začala budova spolu s přilehlou bazilikou sv. Marka, dokončena však byla až téměř o 300 let později ve 13. století. Během následujících 3 století zvonici několikrát těžce poničily blesky a musela se tak výrazně upravovat.

Svoji definitivní podobu tak, jak ji známe dnes, získala zvonice až na počátku 16. století, přesněji v roce 1513 slavnostním umístěním zlacené sochy archanděla Gabriela na vrchol střechy a také znaku okřídleného lva, symbolu sv. Marka.

Roku 1902 se však na věži bez zjevné příčiny objevilo několik trhlin a několik dní po té se celá zřítila. Ještě v den zřícení bylo rozhodnuto o její obnově v přesné původní podobě, která byla dokončena o 10 let později v roce 1912.

Vstupné a otevírací doba

Vyhlídka je otevřena denně v časech 9:45–21:15. Poslední vstup je možný ve 20:45.

Vstupné činí 10 EUR pro všechny věkové kategorie (děti pod 6 let zdarma).

Důrazně doporučujeme koupit vstupenku online na oficiálním webu basilicasanmarco.skiperformance.com s příplatkem 2 EUR. Jedině tak budete mít jistotu, že se na věž vůbec dostanete. Lístky kupujte online v předstihu alespoň 1 měsíc.

Chystáš se do Benátek?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 04. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.