Zpět na seznam míst co vidět v Benátkách
Piazza San Marco

Náměstí sv. Marka

Piazza San Marco je bezesporu nejnavštěvovanější místo Benátek. Okolo rozlehlého náměstí najdete ty nejvýznamnější městské památky v čele s bazilikou sv. Marka a jeho zvonicí, která je viditelná z mnoha míst v Benátkách. V těsné blízkosti najdete také slavný Dóžecí palác, hodinovou věž, ale také Muzeum Correr a Archeologické muzeum.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Turistický středobod Benátek

Náměstí sv. Marka je hlavním centrem Benátek a koncentrují se sem kroky většiny turistů. Velká otevřená plocha náměstí je ideální pro skvělé fotky s ikonickou zvonicí sv. Marka i obdivování zdobených paláců s podloubími, ve kterých se nachází desítky kavárniček a restaurací.

Část náměstí vedoucí "za roh" k přístavnímu molu, na níž se nachází Dóžecí palác, se nazývá Piazzeta San Marco (Náměstíčko sv. Marka).

Pravidelné záplavy

Náměstí sv. Marka je nejníže položeným pevným místem Benátek a díky přílivům se v kombinaci se zimním počasím pravidelně část náměstí mezi říjnem a dubnem zaplavuje. Obvykle je voda na náměstí maximálně 2x-3x za rok na den či dva, takže turistiku příliš neovlivní. V případě zaplavení náměstí jsou zde k dispozici holínky a provizorní dřevěné lávky.

Ubytování u náměstí

Jestliže rádi volíte ubytování v centru dění, pak je Piazza San Marco ideální volbou pro vás. Okolo náměstí najdete několik hotelů, z nichž vybíráme ty nejlepší:

  • Albergo San Marco – nejlevnější hotel v těsné blízkosti náměstí, ceny od 2 000 Kč/noc/pokoj pro 2
  • Suites Torre Dell'Orologio – zařízené prostorné apartmány v těsné blízkosti baziliky sv. Marka, ceny od 4 000 Kč/noc/pokoj pro 2

Poloha a doprava

Náměstí sv. Marka leží asi 2 200 metrů od hlavního nádraží a pěšky sem dojdete asi za 40 minut. U přístavního mola na Piazzeta San Marco navíc v zastávce "San Marco" zastavuje většina linek vodních autobusů, kterými se dostanete po celém centru i Benátské laguně.

  • Naviguj: 45.4342, 12.3386

Další místa v Benátkách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu