Benátky
Benátky

24 míst co vidět v Benátkách

Ponte di Rialto

Památka

Benátky Rialto

Nejstarší ze čtyř historických mostů překlenujících Canal Grande je zároveň jedním z nejslavnějších mostů světa. Kamenný most pochází z poloviny 16. století (od 13. století na jeho místě stál most dřevěný) a je unikátní zastřešením s arkádou pro obchůdky.

Ponte Rialto je jedním z hlavních lákadel Benátek, proto se připravte na ohromné davy turistů.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Historie mostu Rialto

Most stojí na místě, kde je Canal Grande, hlavní dopravní tepna Benátek, nejužší a na jeho místě byl první pontonový most již ve 12. století. Když však ve 13. století byl poblíž vybudován trh Rialto, podle kterého se most jmenuje, již pontonová stavba nestačila a postaven byl širší dřevěný most. Ten však v roce 1444 nevydržel nápor lidí sledujících průvod lodí a zřítil se.

Architektonickou soutěž na nový kamenný most byla vypsána na začátku 16. století v době, kdy Benátská republika expandovala a výrazně bohatla. Soutěž vyhrál architekt Antonio da Ponte a most, jak ho známe v dnešní podobě, byl dokončen roku 1591.

Obchůdky i krásný výhled

Celý most je obklopen obchůdky s nejrůznějšími suvenýry v podloubí ve dvou řadách, jež vede přes celý most. Na nejvyšším bodě Ponte di Rialto se naskýtá nejkrásnější pohled na Canal Grande, ovšem je třeba počítat s frontou na fotku.

Ubytování s výhledem na Ponte Rialto

Rádi byste hned na dvě ikony Benátek - Ponte Rialto a Canal Grande - koukali přímo z hotelového pokoje? Pak se mrkněte na tyto hotely přímo u mostu Rialto:

Ceny jsou logicky vyšší než ve zbytku Benátek a za jednu noc zaplatíte cca od 3 000 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

Poloha a doprava

Ponte di Rialto leží přímo ve středu Benátek zhruba uprostřed Canal Grande a je součástí hlavní pěší trasy od nádraží k Náměstí sv. Marka. 

Nejbližší zastávka vodního autobusu se jmenuje Rialto a nachází se asi 50 metrů od mostu. Zastavují zde linky 2, 2/ a noční linka N. Na zastávce staví i linka A (Arancio) dražší soukromé společnosti Alilaguna.

Chystáš se do Benátek?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.