Manarola ve dne
Cinque Terre

6 míst co vidět v Cinque Terre

Riomaggiore

Riomaggiore

Městečko Riomaggiore je se 1 700 obyvateli největší a nejvýchodnější obcí oblasti Cinque Terre, první při cestě od La Spezie. Ze všech pěti vesnic Cinque Terre má asi nejvíce městský ráz a také největší míru autenticity. Místní obyvatelé zde totiž prakticky vždy převažují nad turisty.

Hlavní třída Riomaggiore je obklopená až 5patrovými domy a velmi strmě stoupá od moře s betonovým mole pro spouštění lodí až do venkovských oblastí plné strmých svahů s vinnou révou. Na hlavní ulici si můžete nakoupit v několika obchodech s potravinami a najíst se ve skvělých restauracích.

Památky a výhledy

Pro nejkrásnější výhled na Riomaggiore musíte sejít až dolů k betonovému molu a vystoupat po pár schodech směrem vlevo na skalní útes (přesná poloha na mapě).

Mezi hlavní částí Riomaggiore a nádražím se na vysokém skalním ostrohu vypíná malá vojenská pevnost Castello di Riomaggiore, jejíž historie sahá až do roku 1260, přestavena byla během 16. století a dnes slouží jako zasedací a kulturní místnost místní samosprávy. Naskýtá se odsud krásný výhled na všechny strany.

Další památkou je hlavní obecní kostel San Giovanni Battista, tedy sv. Jana Křtitele. Původně románský kostel z roku 1340 byl v roce 1870 přestavěn do neogotického stylu. Stojí na malém romantickém náměstíčku s výhledem na centrum Riomaggiore.

Okolí Riomaggiore, ale i svahy přímo ve městě jsou pak posety vinnou révou.

Ubytování

V Riomaggiore se ubytujete v desítkách soukromých apartmánů a jednom 3* hotelu, ceny v sezoně zde začínají na 3 000 Kč za noc, mimo sezonu jsou o polovinu nižší. Doporučili bychom například tato ubytování:

 • Hotel Villa Argentina – jediný hotel ve městě s překrásným výhledem
 • Stellio Affittacamere – penzion s nejkrásnějším výhledem na Riomaggiore, velmi moderními pokoji a nelepším hodnocením ve městě
 • Ca'la Luna – rodinný penzion přímo v centru města s hezkou terasou

Pláže a koupání

Zhruba 150 metrů od nejkrásnější vyhlídky na město se po chodníčku podél moře dostanete na jedinou místní pláž Spiaggia di Riomaggiore. Prostředí pod takřka kolmým útesem je sice krásné, ale očekávejte zde velké kameny, a to jak na pláži, tak v moři.

Pěší turistika

V Riomaggiore začíná několik turistických stezek, které vás zavedou hlavně do kopců posetých vinicemi a romantických venkovských oblastí. Vždy počítejte s poměrně velkými převýšeními. 

 • Stezka lásky: ikonická cesta vedoucí po kraji útesu do blízké vesničky Manarola, bohužel kvůli zajištění bezpečnosti do roku 2024 ze strany od Riomaggiore zavřená
 • Riomaggiore – Madonna di Motenero: stezka vedoucí ke kostelíku, odkud se naskytne nádherný výhled na celé pobřeží, čeká vás spoustu schodů a vzdálenost necelé 3 km tam i zpět dohromady.
 • Sella la Croce: velmi strmá cesta s množstvím schodů při délce 2,5 km spojuje Riomaggiore s hlavní turistickou cestou pobřeží

Jak se sem dostat?

Do všech obcí na Cinque Terre se dostanete hlavně vlakem, trať je zde většinou zanořená do tunelů, stejně jako nádraží Riomaggiore. Nástupiště začíná v jednom tunelu, pokračuje přes asi 200metrový venkovní úsek s nádherným výhledem na moře a konec se noří do druhého tunelu.

Z nádraží do Riomaggiore se dostanete asi 150 metrů dlouhým tunelem pro pěší, případně stezkou kolem útesu, která však bývá otevřená jen v sezoně.

Jezdí sem pouze vlaky státních drah Trenitalia, spojení vyhledáte a jízdenky online zakoupíte na webu trenitalia.com nebo v mobilní aplikaci Trenitalia (Google Play / App Store). U regionálních vlaků, kterých je do Riomaggiore naprostá většina, stačí kupovat jízdenky v automatu na nádraží. Kam a za kolik se vlakem z Riomaggiore dostanete?

 • Pisa: 1-2x za hodinu vždy s přestupem v La Spezia, cesta trvá 1 hod. 10 min. až 1 hod. 50 min. a stojí od 8,60 EUR (regionální vlaky) do 12,30 EUR (rychlejší InterCity z La Spezie do Pisy)
 • Janov/Genova: 1-2x za hodinu většinou s přestupem v Sestri Levante, cesta trvá cca 1,5 hodiny a stojí od 8,50 EUR
 • La Spezia: 1-2x za hodinu, cesta trvá 10 minut a stojí 2,40 EUR, od března do listopadu 5 EUR
 • Manarola: 1-2x za hodinu, cesta trvá 2 minuty a stojí 2,10 EUR, od března do listopadu 5 EUR
 • Corniglia: 1x za hodinu, cesta trvá 5 minut a stojí 2,40 EUR, od března do listopadu 5 EUR
 • Vernazza: 1x za hodinu, cesta trvá 9 minut a stojí 2,40 EUR, od března do listopadu 5 EUR
 • Monterosso al Mare: 1x za hodinu, cesta trvá 14 minut a stojí 2,40 EUR, od března do listopadu 5 EUR
 • Milán: cca 1x za 2 hodiny jezdí nejrychlejší spojení (3,5 hodiny) s přestupem v Levanto za 12,60 EUR

Chystáš se na Cinque Terre?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 29. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.