Zpět na seznam míst co vidět v Kampánii
Capri

Capri

Druhý největší ostrov v zálivu je oblíbené Capri objevující se v mnoha knížkách či filmech. Po příjezdu lodí do jediného přístavu vás čeká procházka úzkými uličkami stejnojmenného městečka, na jižním pobřeží pak najdete hezkou pláž.

Dominantou celého ostrova je však masivní hora Monte Solaro zvedající se do výšky 589 metrů. Na samotný vrchol vede lanovka z horského města Anacapri, kam se dostanete frekventovaným autobusovým spojením. Jedna jízda lanovkou stojí 8 euro, zpáteční pak 11 euro.

Velký tahákem Capri je také Grotta Azzura, neboli Modrá jeskyně, do níž se dostanete výletní loďkou nebo vlastními silami, v těsné blízkosti je plážička se zázemím i restaurace (jede sem i autobus z Anacapri). Za vstup se platí 14 euro.

Na Capri se dostanete lodí z Neapole každou chvilku (plavba trvá cca hodinu), několikrát denně sem plují trajekty i z Ischie, Positana a Sorrenta s cenami od 14 do 23 euro.

Po ostrově se pak nejlépe pohybujte autobusy nebo kolejovou lanovkou z přístavu do města Capri, jízda autem po úzkých silničkách je zbytečně stresující a MHD frekventovaná. Jízdenku na autobus v hodnotě 2 euro koupíte v každé trafice nebo obchodu se suvenýry, u řidiče pak stojí 2,5 euro. Lístek na kolejovou lanovku stojí 2 euro. Vícedenní jízdenky neexistují.

  • Naviguj: 40.5512, 14.2272

Další místa v Kampánii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu