Postiano

19 míst co vidět v Kampánii

Sorrento

Čtvrť

Sorrento

Známé letovisko Sorrento se spoustou klidných vesniček v bezprostředním okolí je synonymem pro pravou italskou dovolenou. Malé pláže vykotlané v útesech s krásným okolím, typickými úzkými uličkami a menšími rodinnými restauracemi najdete po celém okolí.

Kopcovité pobřeží otočené směrem na západ navíc nabízí nádherné pohledy na západy slunce.

Pláže a koupání

V Sorrentu sice nenajdete žádné klasické dlouhé písčité pláže, místní pobřeží je však přesto nádherné. Strmé a vysoké kopce, na kterých je Sorrento přilepené, vytvářejí velmi fotogenické pobřeží. Pláže v Sorrentu se nacházejí vždy hluboko pod centrem města a jsou dostupné obvykle po schodištích. Mívají podobu malých pruhů sopečného černého písku obklopených umělými betonovými moly, na kterých se pronajímají lehátka a slunečníky (cca 15 EUR za set na den).

Největší písčitou pláž Marina Grande najdete přímo v centru Sorrenta na živé promenádě s množstvím obchodů a restaurací. Na délku však měří jen necelých 100 metrů.

Nejprostornější pláž však najdete na předměstí ve městečku Meta de Sorrento, kde najdete Lido Metamare. Přes 200 metrů dlouhá a až 75 metrů široká pláž pokrytá jemným světlým pískem je nejlepším místem v Sorrentu a okolí, preferujete-li klasičtější pláže. Má navíc spektakulární okolí, protože se nachází pod strmým skalním masivem, na jehož vrcholu můžete obdivovat domy města Piano.

K pláži Meta se dostanete každých 20 minut autobusem z centra Sorrenta a Massa Lubrense.

Ubytování Sorrento

Sorrento patří k populárním místům pro ubytování při cestách po Kampánii. V centru města najdete veškerou vybavenost, okolní krajina je nádherná a dopravní dostupnost skvělá, ať už vlakem a autobusem, tak lodí.

Ceny v Sorrentu jsou sice nižší než na Amalfinském pobřeží, ale i tak v létě neklesají pod 4 500 Kč za noc v klasických hotelech a zřídkakdy pod 2 500 Kč za noc v soukromých penzionech nebo apartmánech. Mimo sezonu ceny klesají na hodnoty kolem 1 800 až 3 000 Kč za noc.

K nejlevnějším ubytování v Sorrentu stabilně patří jednoduchý, ale pohodový Hotel Linda *. Nejlepší výhledy na moře pak nabízí na místní poměry relativně levný Hotel Desiree **.

Jak se dostat do Sorrenta?

Přímo do centra Sorrenta se z Neapole nebo Pompejí dostanete vlakem EAV každých 30 minut, lístek z Neapole vyjde na 3,90 EUR, vlaky přitom zastavují i v Pompejích nebo Herculaneu, kde si můžete při cestě z Neapole udělat zastávku. Jízdní řády najdete na adrese eavsrl.it.

Vlaky EAV jezdí z Neapole z nádraží Porta Nolana v centru města asi 250 metrů od hlavního nádraží Centrale.

Zajímavější dopravou do Sorrenta jsou pravidelné lodní linky, které jezdí do mnoha míst:

  • Neapol (molo Beverello) – společnosti Alilauro a NLG, cesta trvá 45 minut a stojí okolo 14 EUR
  • ostrov Capri – velmi časté spojení i několikrát za hodinu, plují společnosti AlilauroNLG, SNAV, cesta trvá 20 minut a stojí kolem 20 EUR
  • Positano – společnosti AlilauroNLG a Alicost, cesta trvá asi 30 minut a stojí kolem 17 EUR
  • Amalfi – společnosti AlilauroNLG a Alicost, cesta trvá asi hodinu a stojí kolem 17 EUR
  • ostrov Ischia – společnost Alilauro, cesta trvá asi hodinu a půl a stojí okolo 25 EUR

Na Amalfinské pobřeží se kromě lodí dostanete mnohem častěji a levněji zejména autobusem. Autobusy jezdí minimálně jednou do hodiny, jízdenky koupíte u řidiče za cenu od 2 do 6 EUR dle vzdálenosti. Jízdní řád najdete na webu Sita Sud.

Po roztahaném Sorrentu se navíc snadno můžete pohybovat místním autobusy, jízdenky koupíte v trafice za 1,2 euro, nelze koupit u řidiče! Jízdní řády zde.

Parkování v Sorrentu

Sorrento se řadí k nejhorším městům na parkování v celé Kampánii. Ulice tu jsou úzké, provoz velmi hustý a parkoviště zdarma zde nenajdete. Stání na ulici na modrých zónách stojí 1 EUR za prvních 30 minut a pak 2 EUR za každou další započatou hodinu.

Nejlevnější kryté garáže Sorrento Parking najdete na ulici Via Fuorimura 25, doporučujeme určitě místo rezervovat online. Za celodenní parkování zaplatíte 35 EUR.

Chystáš se do Kampánie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 07. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vladimír Rejthar
před 7 měs

Kde se prosím nachází barevné domky v Kampánii. Má to být blízko Sorrenta. Děkuji