Milán
Milán

22 míst co vidět v Miláně

Corso Buenos Aires

Corso Buenos Aires

Na luxusní nákupní čtvrť Quadrilatero d'oro della Moda navazuje dlouhá rušná ulice Corso Buenos Aires táhnoucí se od Porta Venezia až na náměstí Piazzale Loreto. Na rozdíl od samotného centra Milána, kde najdete zejména luxusní značky, Corso Buenos Aires kombinuje drahé obchody slavných značek s levnějšími outlety a je tak vhodná i pro šetřivější cestovatele.

Obchodní domy i butiky

Corso Buenos Aires se pyšní velkou rozmanitostí a nepřeberným množstvím obchodů se vším zbožím. Zejména na začátku ulice poblíž Porto Venezia najdete menší butiky luxusních značek jako jsou Zara, Wrangler, Levi's nebo Calvin Klein.

S postupující vzdáleností ale narazíte i na desítky obchodů střední třídy, ať už ve vlastních prodejnách nebo mnoha obchodních domech podél celé ulice. Vzhledem k délce Corso Buenos Aires tu nákupní horečku můžete prožívat i celý den v kuse.

Ubytování na Corso Buenos Aires

Oblast kolem této třídy je výborným řešením, pokud hledáte kvalitní hotely se skvělou dostupností k centru i hlavnímu nádraží, ale zároveň za přijatelné ceny mezi 2 500 a 3 500 Kč za noc, na které v samotném historickém centru narazíte jen výjimečně.

Vybírat můžete například z hotelů Best Western Hotel City, Hotel Teco, ale relativně slušné ceny má i 4* Starhotels Ritz.

Jak se na Corso Bs. As. dostat?

Doprava na tuto ulici nemůže být snadnější. Pod celou třídou vede červená linka metra M1, která spojuje centrum s nádražím Centrale. Na Corso Buenos Aires má přitom hned 3 stanice: Porta Venezia, Loreto a Lima.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 11. 04. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.