Zpět na seznam míst co vidět v Miláně
Piazza Gae Aulenti

Piazza Gae Aulenti

Milán je ekonomickým srdcem Itálie a jedním z hlavních ekonomických center jižní Evropy. Chcete-li navštívit moderní čtvrť, kde sídlí italské pobočky mnohých světových firem, zamiřte na severní okraj centra do čtvrti Porta Garibaldi na centrální náměstí Piazza Gae Aulenti. To je totiž jádrem moderního Milána, právě zde uvidíte největší koncentraci mrakodrapů, obchodních center a novodobé architektury.

Obchodní centra i moderní architektura

Kruhové náměstí pojmenované po významné milánské architektce Gae Aulentiové obklopují luxusní obchodní centra s těmi nejslavnějšími módním značkami, nakoupit tu můžete ale všechno myslitelné.

Celá oblast kolem Piazza Gae Aulenti je hlavním centrem moderní milánské architektury s množstvím výškových skleněných budov, kde sídlí největší světové firmy.

UniCredit Tower

Dominantou náměstí i celé oblasti je bezesporu Torre UniCredit, nejvyšší mrakodrap v Miláně. S celkovou výškou 217 metrů (s anténou 231 metrů) je zároveň i nejvyšší budovou v celé Itálii a 43. nejvyšší budovou v Evropě.

Bohužel aktuálně nemá žádnou pravidelnou vyhlídkovou terasu pro turisty a výšková patra jsou zpřístupněná veřejnosti jen při mimořádných příležitostech. UniCredit Tower byla dokončená v roce 2012.

Jak se sem dostat?

Moderní Milán se rozprostírá kolem nádraží a stanice metra Porta Garibaldi. Kříží se zde linky metra M2 a M5 a také tramvajové trasy číslo 10 a 33. Alternativně si na Piazza Gae Aulenti můžete udělat vycházku přes pěší nákupní zóny Corso Garibaldi a Corso Como.

  • Naviguj: 45.4835, 9.18946

Další místa v Miláně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu