Milán

22 míst co vidět v Miláně

Corso Como

Cesta

Corso Como

Corso Como je populární nákupní třída na rozhraní centra a moderního Milána poblíž nádraží Porta Garibaldi a náměstí Piazza Gae Aulenti, které se považuje za hlavní centrum novodobého Milána. Ulici Corso Como rozhodně nesmíte minout, míříte-li do Milána za nákupy.

10 Corso Como

Centru nakupování dnes dominuje obchodní dům 10 Corso Como, kde naleznete vybrané kolekce světových návrhářů, ale i méně známých značek. V 1. patře se nachází knihkupectví se širokým výběrem knih o umění a designu. Do obchodu se dostanete skrze slunný dvůr, v jehož zadní části se pak nachází 10 Corso Como Outlet.

Obchodní centrum 10 Corso Como je populárním místem, kde můžete nakoupit opravdu levné módní kousky kolekcí z minulých let, ale i ty nejdražší současné značky.

Oficiální web obchodního centra: www.10corsocomo.com

Třída plná restaurací

Ačkoliv Corso Como se svojí délkou jen necelých 200 metrů nepatří mezi nejdelší pěší zóny světa, rozhodně je centrem nočního života v Miláně. Desítky restaurací, barů a kaváren zde fungují od ranních hodin, kdy si zde můžete dát espresso a sladkou snídani až do opět ranních hodin, kdy zavírají bary. 

Corso Como navíc volně pokračuje v delší třídu Corso Garibaldi, která vede na jih směrem k centru a je taktéž plná barů, restaurací a obchodů.

Jak se na Corso Como dostat?

Třída začíná u jednoho z hlavních dopravních uzlů Milána - nádraží Porta Garibaldi, na které se dostanete metrem linek M2 a M5 nebo tramvajemi 10 a 33. Jižní část prodloužená o Corso Garibaldi má stanici metra Moscova, kudy projíždí linka M2.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 11. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.