Milán

22 míst co vidět v Miláně

La Scala

La Scala

Na první pohled nenápadná budova divadla La Scala se nachází na Piazza della Scala, kam se dostanete přímo z Galleria Vittorio Emanuele II. La Scala patří k nejrespektovanějším operním scénám na světě. Vystupují zde operní pěvci z celého světa těch nejzvučnějších jmen a návštěva představení je nezapomenutelným kulturním zážitkům.

Název Teatro alla Scala se dá do češtiny přeložit jako Divadlo Na Schodech.

Repertoár a vstupenky na představení

Milánská La Scala co do prestiže soupeří s nejlepšími světovými operami jako je Vídeňská státní opera nebo Metropolitní opera v New Yorku. V La Scale se hrají ty nejslavnější historické opery doplňované průběžně o aktuální světové premiéry.

Ke stálicím v repertoáru patří jedna z nejoblíbenějších oper Don Giovanni, Rigoletto nebo Kapuleti a Montekové.

Operní představení jsou doplněna o baletní kusy i koncerty vážné hudby.

Vstupenky na nejžádanější představení bývají vyprodaní i na měsíce dopředu, nicméně obvykle aspoň nějaké lístky na méně známá představení seženete i 14 dní dopředu. Vstupenky koupíte online z pohodlí domova na oficiálním webu: teatroallascala.ticketone.it.

Ceny vstupenek do La Scaly

Úplně nejlevnější vstupenky na méně známé opery či koncerty přes den pořídíte od 30 EUR.

Lístky na známější představení v hlavním večerním čase okolo 20:00 pořídíte v rozmezí 130 EUR až 500 EUR v závislosti na místě k sezení.

Budova a interiér La Scaly

Pokud nejste dítětem štěstěny a neseženete lístky na jedno z četných představení, vyrazte na obhlídku místa v rámci komentovaných prohlídek. 6 pater lóží vykládaných zlatem a lemovaných karmínovým sametem opravdu stojí za to.

Bohatě zdobený a monumentální interiér s hlavním sálem je ostrým kontrastem k vcelku nevýraznému exteriéru budovy. Sál pojme až 2 800 diváků a patří k největším v Evropě.

Současná budova divadla byla otevřena v roce 1778 a roku 1838 přestavěna do čisté klasicistního stylu.

Prohlídka La Scaly a muzeum

Prohlédnout interiéry divadla s přilehlým muzeem si můžete i bez návštěvy představení. Otevřeno je denně v časech 10:00–18:00.

Vstupenka stojí 9 EUR, respektive 6 EUR pro studenty a seniory nad 65 let.

Oficiální web: museoscala.org/en

Jak se dostat k La Scale

Operní dům se nachází přímo v centru Milána jen nedaleko od milánského dómu. Přímo před divadlem se nachází zastávka tramvaje číslo 1 "Teatro alla Scala", zatímco nejbližší stanice metra "Duomo", kde se kříží linky 1 a 3 leží asi 250 metrů od La Scaly.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 05. 04. 2022

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.