Milán

22 míst co vidět v Miláně

Brera

Brera

Milovníci Itálie mohou častokrát v Miláně postrádat atmosféru tradiční Itálie, tedy malé uličky s domky s barevnými dřevěnými předokenními žaluziemi, v nichž sídlí miniaturní kavárny a zmrzlinárny. A právě v malé čtvrti Brera tohle najdete. Bezcílně se procházejte úzkými uličkami, kochejte se pohledem na tradiční italskou architekturu a zaposlouchejte se do bzučivých zvuků Italy tolik milované Vespy.

Kavárny, obchůdky a klid

Centrální část Brery čítající několik ulic je celá vyčleněna jako pěší zóna. Jde tak o jedno z mála míst v Miláně, kde se budete moct užívat klidu od jindy velmi hustého provozu, občas tudy prosviští jen skútr nebo moped.

Uličky jsou zaplněné kavárnami s předzahrádkami a desítkami obchůdků se všemožným zbožím.

Na hlavní třídě Via Brera, která vede do centra Milána, nezapomeňte navštívit jednu z nejslavnějších evropských galerií Pinacoteca di Brera.

Ubytování Brera

Patříte-li mezi milovníky soukromých apartmánů v historických čtvrtích, pak hledejte své ubytování právě v Breře. Klasické hotely tu budete hledat marně, ale narazíte na krásné penziony či apartmány. Doporučili bychom například apartmán Mansarda Brera se skvělým hodnocením, který se nachází přímo na hlavní pěší zóně.

Jak se do Brery dostat?

Čtvrť se nachází necelý kilometr severně od Milánského dómu a asi 300 metrů východně od Castello Sforzesco. Nejbližší stanice metra Lanza se nachází na západním okraji Brery, projíždí tudy zelená linka M2.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 11. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.