Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Cala Luna

Cala Luna

Mnoha cestovateli označovaná jako nejkrásnější pláž Sardinie se Cala Luna může pyšnit i pravidelným zařazováním na žebříčky "nej" pláží světa. Pláž, kterou pokrývá jemný bílý písek a omývá průzračně čisté moře, je lemována strmými vápencovými útesy, do nichž jsou vyhlodané zajímavé jeskyně poskytující vítající stín. Cala Luna navíc leží při ústí říčky Ilune, která zde vytváří malé sladkovodní jezírko oddělené od moře pásem písku.

Na pláži najdete půjčovnu kajaků a šlapadel, malé bistro i větší restauraci na kraji údolí řeky Ilune.

Jak se sem dostat

Nejsnazší cesta na pláž vede lodí. Několik lodních společností vyplouvá zejména z letovisek Cala Gonone (cca 1 hodina plavby), resp. Arbatax (cca 2 hodiny plavby). Ceny zpátečních lístků se pohybují mezi 30 EUR a 50 EUR. Příklady lodních společností:

Na pláž Cala Luna se lze dostat i pěšky, a to ze dvou míst. Počítejte vždy s kamenitou stezkou vedoucí po skalách a útesech, takže kvalitní obuv a dostatek vody je nezbytnou součástí výletu!

  • z pláže Cala Fuili, ke které se dostanete autem z městečka Cala Gonone. Cesta jedním směrem měří 5 km a trvá asi hodinu a tři čtvrtě. Patří k náročnějším a vhodná je jen pro turisty s dobrou fyzičkou
  • z parkoviště Telettotes, na které se dostanete autem po malé polní cestě. Cesta odsud vede krásným údolím řeky Ilune, je snazší, ale výrazně delší. Měří zhruba 9 km jedním směrem a půjdete cca 3 hodiny

Ubytování

Nejbližší letoviska, kde se ubytovat poblíž Cala Mariolu, jsou Arbatax a Cala Gonone. Právě menší Cala Gonone má výrazně nižší ceny ubytování, kdy i v hlavní sezoně seženete apartmány pod 2 000 Kč na noc pro 2, což je na Sardinii velmi dobrá cena.

  • Naviguj: 40.225, 9.62639

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu