Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Cala Gonone

Letovisko

Cala Gonone

Letovisko Cala Gonone leží na březích zálivu Golfo di Orosei, jehož pláže se řadí mezi nejkrásnější v Evropě, zejména osamocené Cala Mariolu a Cala Luna, na které se dá dostat právě z Cala Gonone pouze lodí.

Cala Gonone leží v nádherné krajině strmých vápencových hor a už sama cesta po klikaté silnice z vysoko položené náhorní plošiny k pobřeží je velkým zážitkem.

Pláže a koupání

Kromě výše zmíněných pláží se můžete koupat i přímo ve městě Cala Gonone. Klidná promenáda plná malých restaurací a obchůdků lemuje krásné členité pobřeží s kopcovitým pozadím. Místní pláže jsou velmi čisté a pokrývá je jemný zlatý až rudý písek. Jsou vybavené půjčovnami lehátek a slunečníků, sprchami, toaletami i nabídkami nejrůznějších vodních sportů.

Pláže v Cala Gonone patří mezi klidné a komorní s velmi pohodlnou dostupností – nacházejí se praktiky přímo v centru městečka.

Směrem na jih k zálivu Golfo di Orosei vede malá silnička, na jejímž konci leží krásná oblázková pláž Cala Fuili.

Ubytování

V Cala Gonone očekávejte zejména menší ubytování v soukromí, apartmány a penziony. Ceny v hlavní letní sezoně zde začínají na 2 000 Kč za noc pro dva, ovšem při rezervaci ve velkém předstihu (cca 5-7 měsíců) se můžete dostat i na ceny pod 2 000 Kč na noc.

Doprava

Pokud nebudete mít půjčené auto, lze do Cala Gonone vyrazit i autobusem. Z vnitrozemského města Nuoro, do kterého se dostanete frekventovaným spojením z Cagliari, Olbie i Sassari, jezdí do Cala Gonone autobusoví linka číslo 520, a to 4-5x denně.

Přímý autobus společnosti Deplano jezdí během hlavní sezony také na letiště Olbia.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
před rokem

Jedu sem na týden, auto máme. Chybka cestovky a letenky z akce Maroko, tedy za hubanec a díky tomu hodlám pustit větší množství peněz na místě:-) Nějaké tipy (klidně i typy) na restaurace, vinařství, nějaké zajímavosti mimo průvodce v okolí? A cestou z Cagliari? Díky!