Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Cala Gonone

Cala Gonone

Letovisko Cala Gonone leží na březích zálivu Golfo di Orosei, jehož pláže se řadí mezi nejkrásnější v Evropě, zejména osamocené Cala Mariolu a Cala Luna, na které se dá dostat právě z Cala Gonone pouze lodí.

Cala Gonone leží v nádherné krajině strmých vápencových hor a už sama cesta po klikaté silnice z vysoko položené náhorní plošiny k pobřeží je velkým zážitkem.

Pláže a koupání

Kromě výše zmíněných pláží se můžete koupat i přímo ve městě Cala Gonone. Klidná promenáda plná malých restaurací a obchůdků lemuje krásné členité pobřeží s kopcovitým pozadím. Místní pláže jsou velmi čisté a pokrývá je jemný zlatý až rudý písek. Jsou vybavené půjčovnami lehátek a slunečníků, sprchami, toaletami i nabídkami nejrůznějších vodních sportů.

Pláže v Cala Gonone patří mezi klidné a komorní s velmi pohodlnou dostupností – nacházejí se praktiky přímo v centru městečka.

Směrem na jih k zálivu Golfo di Orosei vede malá silnička, na jejímž konci leží krásná oblázková pláž Cala Fuili.

Ubytování

V Cala Gonone očekávejte zejména menší ubytování v soukromí, apartmány a penziony. Ceny v hlavní letní sezoně zde začínají na 2 000 Kč za noc pro dva, ovšem při rezervaci ve velkém předstihu (cca 5-7 měsíců) se můžete dostat i na ceny pod 2 000 Kč na noc.

Doprava

Pokud nebudete mít půjčené auto, lze do Cala Gonone vyrazit i autobusem. Z vnitrozemského města Nuoro, do kterého se dostanete frekventovaným spojením z Cagliari, Olbie i Sassari, jezdí do Cala Gonone autobusoví linka číslo 520, a to 4-5x denně.

Přímý autobus společnosti Deplano jezdí během hlavní sezony také na letiště Olbia.

  • Naviguj: 40.2817, 9.63495

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu