Sardinie
Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Pláž Is Arenas

Písčitá pláž

Is Arenas

K nejdelším a nejkrásnějším plážím západní Sardinie patří beze sporu Spiaggia di Is Arenas. Takřka 6 km dlouhý široký pás jemného písku je z jedné strany omýván průzračným mořem a z druhé obklopen dunami a na středomořské poměry hustým borovicovým lesem. 

Is Arenas je jednou z nejkrásnějších pláží, pokud hledáte přírodní prostředí dál od větších letovisek. Délka pláže vybízí k dlouhým procházkám a joggingu, stejně jako k opalování a kopání na zcela osamocených místech. Větší vlny, které bičují západní prostředí, zase lákají surfaře.

Zázemí je zde velmi omezené, menší občerstvení najdete jen v přilehlém campu a pak až úplně na severním konci pláže ve vesnici Torre del Pozzo.

Ubytování

Přímo u pláže se můžete ubytovat v kempu Is Arenas Camping Village nebo v malém penzionku Casa Elisa. Další možnosti ubytování pak hledejte v obci Torre del Pozo.

Doprava

Nejblíž k pláži autem se dá dojet k menšímu bezplatnému parkovišti u kempu, od kterého dojdete na pláž asi za 3 minuty. Nejbližší autobusovou zastávku najdete asi 1,5 km od pláže ve městečku Torre del Pozo, kudy projíždí linka číslo 703 z měst Bosa a Oristano.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.