Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Bosa

Bosa

Malebné městečko na západním pobřeží Sardinie v provincii Oristano fascinuje návštěvníky svými uličkami, barevnými fasádami domů, oblázkovou dlažbou, městskými paláci a v neposlední řadě hradem Seravalle, který nechal ve 12. století postavit toskánský rod Malaspinů. Ze stavby se nám do současnosti dochovaly jen hradby, věže a kaple.

Památky, uličky i říčka Temo

Město Bosa přitahuje turisty zejména díky úzkým uličkám a úzkým pestrobarevným domkům. Na atraktivitě přidává i umístění městečka v ústí klikatící se říčky Temo, která vytváří ve městě dvojité esíčko, stejně jako okolní kopcovitá krajina.

Barvené domky pocházejí většinou z období 18. století, ve městě však najdete i mnohem starší památky, například:

 • hrad Serravalle – dominantou města je hrad Serravalle (někdy zvaný jako Malaspina) ze 13. století, který ční přímo nad historickým centrem
 • kostel San Pietro – nejstarší církevní památkou v gotickou-románském stylu z 11. století je zachovalý kostel svatého Petra
 • katedrála Neposkvrněného početí – největší kostel v Bose je barokní katedrála, jejíž původ sahá do 12. století, nicméně současná podoba pochází z kompletní přestavby v 19. století

Pláže a koupání

Přímo ve městě najdete krásnou širokou písčitou pláž zvanou podle místní části Bosa Marina. Pláž patří mezi nejhezčí městské pláže na Sardinii, nebývá přelidněná a i ceny restaurací a barů jsou příznivější než jinde na Sardinii. Přímo u pláže je placené parkoviště (2,50 EUR denně) i zastávka autobusových linek 9205, 9211, 9223 a 9225.

Ubytování

Bosa patří k nejlevnějším městům na jinak drahé Sardinii. I v hlavní sezoně zde seženete dvoulůžkový pokoj na noc bez problémů za 1 500 Kč, a to i v menších hotelech. Bosa tak poslouží jako ideální základna a výchozí bod, pokud dovolenou na Sardinii plánujete jako poznávací.

Naše tipy na konkrétní ubytování v BoseB&B Vista Fiume, Sa Domo de Alene, Hotel Sa LumeneraAghinas Albergo Diffuso

Doprava

Míříte-li do městečka Bosa autem, počítejte s placenými parkovišti. Ceny však nejsou nijak závratné, za hodinu zaplatíte většinou 0,50 EUR, za celý den pak 2,50 EUR.

Bosa je dobře dostupná i autobusovou dopravou. Všechny linky se střetávají v zastávce na Piazza Manin. Podívejte se na jízdní řády důležitých linek, které jezdí do Bosy (klikněte na číslo linky):

 • Cagliari: nejrychleji s přestupem na vlak v obci Macomer
 • Sassari: 701, 710
 • Alghero: 9312 (přímé spoje i na letiště Alghero)
 • Oristano: 703
 • S'Archittu: 703
 • Macomer (nejbližší stanice vlaku): 9205, 9210, 9223
 • Porto Alabe: 9225

Detailní informace o cestování autem, autobusem i vlakem najdete v kapitole Doprava na Sardinii.

 • Naviguj: 40.2957, 8.50207

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu