Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Catania

Čtvrť

Catania

V Catanii, druhém největším městě na Sicílii, na vás možná dýchne podobná „Cosa Nostra“ atmosféra jako v Palermu. Při procházce po centru jsou sem tam v omítce kulky, na druhou stranu hlavní turistické tepny jsou krásné, zrekonstruované a elegantní. A tomu všemu opět dodává na šarmu třítisícová sopka Etna. Jako by už obyvatelé zapomněli, kolikrát město srovnala se zemí zemětřesením a zalila lávou. Naposledy v roce 1693. Od té doby se předměstí Catanie opět přiblížilo nebezpečně blízko úpatí sopky. 

Pokud projedete hlavní bulvár, který se příznačně jmenuje Via Etna, pravděpodobně neminete to nejznámější. Catania je historickým městem s mnoha cennými barokními památkami a slouží i jako výborný výchozí bod pro cesty po celé východní Sicílii.

Památky a zajímavosti

  • Katedrála sv. Agáty (Cattedrale di Sant'Agata) – mohutný kostel v centru Katánie byl postaven ve 2. polovině 11. století, v 18. století pak prošla významnou rekonstrukcí
  • Fontana dell'Elefante – přímo před katedrálou narazíte na fontánu se sochou slona. Slon je symbolem města, který zdobí i městský erb.
  • Castello Ursino – jeden z největších městských hradů v Itálii naleznete právě v Katánii. Masivní hrad byl postaven ve 13. století jako sídlo panovníků Sicilského království. 
  • Benediktínský klášter – klášter založený v roce 1558 je zapsán na seznamu UNESCO díky své nádherné podobě a ukázce sicilského baroka. Je jedním z největších klášterů v celé Evropě.

Ve městě však narazíte na desítky dalších památek, které vám představíme v připravovaném samostatném průvodci po Katánii.

Ubytování

Katánie je jedním z turistických center Sicílie a nabízí tak veškerou škálu ubytování od levných hostelů (cca 800-900 Kč za noc) přes menší apartmány a levnější hotýlky (do 1 500 Kč na noc pro 2) po klasické velké hotely s cenami od 2 000 Kč na noc pro 2 výš.

Podívejte se i na konkrétní hotely a ubytování, které pro vás vybíráme:

Doprava

Catania je jedním z hlavních dopravních uzlů, má i své mezinárodní letiště. Sídlí zde autopůjčovny a funguje jako hlavní přestupní bod pro východ Sicílie. Podívejte se, jaké společnosti jezdí z Katánie do hlavních směrů:

MHD v Katánii

Ve městě využijete zejména hustou a frekventovanou síť autobusů a také jednu linku metra z centra na východní okraj Catanie. 

Jízdenka na 90 minut stojí v autobusu i metru 1 EUR, přestupní jízdenka z autobusu na metro pak 1,20 EUR. Celodenní 24hodinová jízdenka stojí 2,50 EUR a platí jen na autobusy. Podívejte se na oficiální webové stránky, které jsou na italské poměry mimořádně přehledné:

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.