Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Letojanni

Písčitá pláž, Letovisko

Letojanni

Letojanni je především rekreační středisko, kde si užijete pláže a za kulturou do Taorminy je to coby kamenem dohodil.

Rozhodně si zde oproti Taormině polepšíte finančně, ubytování a služby obecně tu stojí citelně méně, ale i pobyty na pláži jsou vzhledem k tomu, že všechny pláže nejsou soukromé a hotelové, také příjemnější. Centrum je poměrně moderní a čistá záležitost, avšak samotné městečko je opravdu malinké.

Pláže v Letojanni

Letojanni patří k nejoblíbenějším plážovým destinacím v celé Itálii. Celé pobřeží kolem městečka lemuje krásná více než 1,5 km dlouhá a dostatečně široká pláž s jemnozrnným světlým pískem, která je zasazená do překrásné kulisy strmých zalesněných svahů zvedajících se jen pár desítek metrů od moře. Dosytosti si tak užijete koupání s krásnými panoramaty.

Hlavní pláž Spiaggia di Letojanní se rozprostírá přímo v centru městečka a lemuje jí nádherná promenáda s palmami, kavárničkami a restauracemi.

Preferujete-li klidnější pláže, zamiřte asi 2 km severně od centra na pláž Fondaco Parrino, kde i v hlavní sezoně nebude problém najít dostatek soukromí.

Turistika po kopcích

Letojanni nabízí vyžití i pro milovníky pěší turistiky. Přímo v letovisku startuje několik značených tras do okolních zelených kopců porostlých olivovými háji, pomerančovníky i vinnou révou. Podívejte se na mapu turistických tras v okolí Letojanni.

Ubytování v Letojanni

Městečko nabízí dostatek ubytovacích možností, na sicilské poměry jsou však dražší, na druhou stranu často výrazně levnější než v sousední Taormině. Noc ve dvoulůžkovém v pokoji v menším penzionu či apartmánu pořídíte od 1 200 Kč, v klasickém hotelu u pláže pak od 2 000 Kč.

Nejlepší hotely v Letojanni

Podívejte se i na konkrétní hotely a ubytování, které pro vás vybíráme:

Doprava

Letojanni je velmi dobře dostupné po železnici i silnici, jelikož leží na hlavní trase mezi Katánií a Messinou. Vzhledem k poměrně stísněným podmínkám může být v létě problém zaparkovat v blízkosti moře, navíc nelze nikde parkovat zdarma. Denní poplatky za parkovné se pohybují kolem 5 EUR, hodinové sazby okolo 1,50 EUR.

Lepší je varianta veřejné dopravy, kterou se dostanete často do těchto měst:

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 02. 06. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.