Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Cefalu

Letovisko, Písčitá pláž, Katedrála, Hora, Vyhlídka

Cefalu

Cefalu patří mezi k nejoblíbenějším italským letoviskům. Malebné městečko s úzkými uličkami a pitoreskními domky a nádhernými plážemi v objetí skal a hor.

Pláže v Cefalu

Ve městečku Cefalu se skrývá jedna z nejkrásnějších městských pláží na světě. V okolí se pláží nachází více, ale tato nejkrásnější leží opravdu pár kroků od centra. Na to, že se nacházíte ve městě, je voda čistá a místo k rozložení ručníku určitě najdete. Navíc se přímo za vámi rozprostírají barevné malebné domky, které jsou pro Cefalu tak typické.

Hlavní pláž v Cefalu pokrývá jemný světlý písek a je plně vybavená vším potřebným. Slunečníky a lehátka si lze půjčit na každém kroku (set dvou lehátek a slunečníku na den mezi 8 EUR a 10 EUR). Podél celé pláže se nacházejí restaurace, bary, nabídky vodních aktivit a sportů a samozřejmě sprchy či toalety. Pláž měří takřka 1 km.

Normanská katedrála a barevné domky

Hlavní dominantou Cefalu je mohutná normanská katedrála (Il duomo), která patří mezi nejvýznamnější stavby normanské architektury a je zapsaná na seznamu UNESCO. Stavba katedrály začala roku 1131 a dokončena byla roku 1267. Interiér katedrály zdobí krásné byzantské mozaiky.

Dalším výrazným znakem městečka jsou jeho barevné domky roztroušené po celém centru, které vytváří typické italské úzké uličky.

Vystupte na skálu Rocca di Cefalu

Přirozeným poznávacím bodem letoviska je mohutná skála Rocca di Cefalu tyčící se takřka 300 metrů nad město. Na vrcholu skály si můžete ze zbytků normanské tvrze dopřát neuvěřitelné výhledy na město, hory i moře.

Z centra města vede na vrchol značená turistická cesta. Vzdálenost je sice velmi krátká (necelý 1 km), avšak velmi strmá. Kvalitní turistická obuv je nezbytná.

Ubytování

Cefalu patří k nejnavštěvovanějším letoviskům Itálie, čemuž odpovídají i vyšší ceny ubytování. Nejlevnější apartmány se společnou koupelnou startují na 1 500 Kč na noc pro 2, klasické hotely pak od 2 000 Kč na noc výš.

Nejlepší hotely v Cefalu

Podívejte se i na konkrétní hotely a ubytování, které pro vás vybíráme:

Doprava do Cefalu

Cefalu leží zhruba uprostřed severního pobřeží Sicílie. Palermo je odsud vzdálené 70 km, Catania 180 km a Trapani 175 km. 

Parkování je možné v některých oblastech. Pokud je na ulici modrá čára, znamená to možnost parkování za poplatek a pouze pro rezidenty. Na místech s bílou čárou a klasickou značkou parkoviště je možné parkovat zdarma. Pokud má však značka dodatek v bílém pruhu ve znění "Parcheggio riservato al residenti", parkovat zde smí pouze místní.

Podél pláže však najdete mnoho velkých soukromých parkovišť s poplatky mezi 5 EUR7 EUR za den.

Do Cefalu se samozřejmě dostanete i veřejnou dopravou:

Další informace o cestách po Sicílii najdete v kapitole "Doprava".

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 02. 06. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.