Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Madonie

Madonie

Madonie je místní horská rezervace, jejíž nejvyšší vrchol čítá 1 979 m nad mořem. Jedná se o cíl především milovníků pěší turistiky, kterou je možné zkombinovat s poznáváním horských vesniček a být tak trochu mimo hlavní turistické tepny. Na túrách se otevírají krásné výhledy nejen na Etnu, ale i na z moře vykukující sopečné kužele Eolských ostrovů. Mimo to můžete ochutnávat a degustovat místní víno.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Turistika a výhledy

Pohoří Madonie je rájem pěší turistiky. Nespornou výhodou je fakt, že i v hlavní sezoně na turistických stezkách potkáte jen velmi málo lidí.

Krajina je nádherná, kdy se střídají stále zelené lesy s horskými loukami a pastvinami a holými vrcholy středomořské vegetace. Turistické stezky a horské silničky se klikatí mezi malými vesničkami, kde si život žije svým vlastním tempem, navštívit můžete místní hospůdky a kochat se všudypřítomnými výhledy do krajiny.

Oficiální informace parku naleznete na adrese www.parcodellemadonie.it, bohužel však jen v italštině, takže je nutné použít překladač. Významné turistické trasy jsou však zakresleny i na mapy.cz.

Kde se ubytovat

Hlavními centry a výchozí body turistických tras jsou vesnice Castelbuono a Isnello, kde najdete mnohou soukromých penzionků či apartmánů.

Ubytování Isnello    Ubytování Castelbuono

Pokud budete vyrážet na cesty autem a chcete bydlet ve větších městech, pak jsou vhodnými výchozími body do Madonie historické město Enna na jihu nebo letovisko Cefalu na severu.

Jak se sem dostat

Nejlepší formou dopravy je určitě půjčené auto, které poskytne největší svobodu při ježdění po horách.

Autobusem se dostanete zejména do měst Castelbuono a Isnello, kam zajíždí z Cefalu společnost AST. Do obou městeček se však jezdí maximálně 2x. denně.

  • Naviguj: 37.8794, 14.0308

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu