Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Mondello

Pláž Mondello

Rádi při své dovolené dělíte čas mezi koupání a městskou turistiku? Pak je pláž Mondello ideální volbou pro vás. Leží totiž přímo na předměstí Palerma, avšak v nádherném prostředí obklopená dvěma horami a residenční zelenou čtvrtí s mnoha malými hotýlky a penziony. Pláž Mondello se rozhodně řadí mezi 10 nejhezčích na Sicílii.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Spiaggia di Mondello se s délkou přes 1 km řadí mezi nejdelší městské pláže, je zároveň i dostatečně široká, a tak zde vždy najdete dostatek prostoru, navzdory tomu, že v hlavní sezoně patří k nejnavštěvovanějším na Sicílii.

Pláž pokrývá jemný bílý písek a dvojice hor obepínající malý záliv vytváří nádherná panorama i pocit, že jste daleko od civilizace. Najdete zde však veškeré myslitelné služby od půjčoven lehátek přes bary a restaurace po nabídku vodních aktivit a sportů.

Ubytování u pláže

Mondello leží na předměstí Palerma, takže nejlevnější možné ubytování lze hledat po celém Palermu. Pokud však chcete bydlet přímo u pláže, není problém, nachází se zde mnoho ubytovacích kapacit, jejich ceny jsou však cca 2x vyšší než v centru města a v sezoně se pohybují okolo 2 000 Kč na noc pro dva.

Jak se sem dostat

Přímo okolo pláže projíždí několik linek MHD Palermo. Do centra nejlépe poslouží linka 806, do okrajových částí severního centra, pak i linky 544, 603 a 606. Jízdenka na 90 z trafiky stojí 1,40 EUR, celodenní pak 3,50 EUR. Mapy autobusových tras jsou nejpřehlednější v aplikaci Moovit.

  • Naviguj: 38.2, 13.3288

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu