Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Palermo

Město, Katedrála, Palác

Palermo

Palermo vás možná na první pohled neuchvátí, ale pokud ve městě setrváte déle, do jeho typicky úzkých uliček se určitě zamilujete. Oprýskané fasády, odpadky na ulicích, zborcené domy nejsou ničím výjimečným. Postupně se však s městem a jeho svéráznou atmosférou sžijete a zamilujete se do jeho kontrastů.

Palermo je se svými více než 640 000 obyvateli největším a zároveň hlavním sicilským městem a proto také poslouží jako jedna ze základen pro objevování ostrova. Jeho historie sahá až do 8. století př.n.l. a je tak plné historických památek.

Kromě městské turistiky využijte i možnosti se vykoupat na jedné z 10 nejlepších pláží Sicílie Mondello, která se nachází na předměstí Palerma.

Památky a zajímavosti

V Palermu narazíte na mnoho zajímavých památek a na své si tak přijdou všichni milovníci architektury a historie.

  • Cattedrale di Palermo – beze sporu nejvýznamnější památka je monumentální palermská katedrála ze 12. století postavená v normansko-arabské stylu a zapsaná na seznam UNESCO.
  • Normanský palác – obrovská budova paláce, kde dnes sídlí regionální sicilská vláda, sahá až do 8. století, kdy byl zbudován jako sídlo normanských, později švábských králů
  • Kostel San Giovanni degli Eremiti – unikátní kostel ze 12. století s pěti orientálními kupolemi, mešitou a křížovou chodbou
  • Křižovatka Quatro Canti – tvoří střed starého města, na jejích rozích můžete obdivovat bohatě zdobené barokní měšťanské domy
  • Fontána Pretoria – jen o kousek dál narazíte na velkou fontánou zdobenou velkým alegorickým sousoším
  • Kostel sv. Kateřiny (Santa Caterina) – chrám ze 16. století v stylu rokoka a sicilského baroka je známý především díky svým neuvěřitelný freskám, jimiž je zdoben interiér

Ve městě však narazíte na desítky dalších památek, které vám představíme v připravovaném samostatném průvodci po Palermu.

Ubytování v Palermu

Palermo nabízí asi největší počet a rozmanitost ubytovacích zařízení na Sicílii od opravdu levných hostelů po luxusní drahé hotely. Ceny jsou zde nižší (od 1 000 Kč na noc pro 2 v klasickém hotelu) než v turistických letoviscích, a tak Palermo poslouží jako ideální výchozí bod pro výlety po ostrově.

Podívejte se i na konkrétní hotely a ubytování, které pro vás vybíráme:

Doprava

Palermo je jeden z hlavních dopravních uzlů na Sicílii. Sídlí zde mnoho autopůjčoven a sbíhají se zde autobusové i vlakové linky z celého ostrova. Podívejte se, jaké společnosti jezdí z Palerma do hlavních směrů:

Další informace o cestách po Sicílii najdete v kapitole "Doprava".

Městskou hromadnou dopravou po Palermu pak zajišťují autobusy a tramvaje dopravního podniku AMAT, které vás rozvezou velmi hustou sítí linek po celém městě.

Jízdenka platná 90 minut (přestupní) zakoupení v trafice stojí 1,40 EUR (u řidiče 1,80 EUR), 24hodinový lístek pak přijde na 3,50 EUR.

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 20. 02. 2024

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.